Aktuality

Z kraje opět zlato

Jakub Strašlipka z kvinty opět potvrdil svoje kvality na krajském kole zeměpisné olympiády, které se konalo ve středu 22. března v prostorách Krajského úřadu v Liberci. V soutěži ztratil jen 9 bodů ze 100 a jasně v kategorii D zvítězil. Postupuje tak do celostátního kola, které se uskuteční na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze v druhé půli dubna.

Ostatní naši zástupci se tentokrát na pomyslné "stupně vítězů" nedostali. Všem zástupců FXka děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Pavel Taibr

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Lyžařský kurz 5V a 3N v Alpách

Studenti ze tříd 5V a 3N se 12. – 18. 3. 2017 zúčastnili lyžařského kurzu v Alpách. Nádherné počasí nás provázelo celý týden, a tak jsme si kurz maximálně užili, a to ve třech střediscích – Silian, Großglockner Resort Kals-Matrei a Mölltaler Gletscher. Bez vážnějších zranění, jenom trošku unavení (ale spokojení) jsme se v sobotu vrátili do Liberce.

Mgr. Kristýna Špidlenová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Lyžařský výcvik tříd 3N a 5V v Jizerkách

Třídy 3N a 5V se ve dnech 13. až 17. března učily základním běžkařským dovednostem a základům jízdy na běžkách. Po prvním dni v Jizerských horách, kdy se někteří studenti seznamovali s technikou jízdy do kopce a zejména z kopce, jsme od středy již podnikali krátké výlety a poznávali hory v ještě zimním počasí. I přes netypicky vysokou teplotu (k poledni stoupala až k 10 °C) jsme ujeli desítky kilometrů. Užili jsme si jednu z posledních možností jízdy v bíle stopě před příchodem jara. S mnohými se na Jizerské magistrále jistě potkáme zase za rok. Skol!

Více fotografií naleznete zde.

Mgr. Michal Kocián

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Úspěch našich angličtinářek v krajském kole anglické olympiády

Zuzka Bayramová ze septimy bojovala v nejvyšší kategorii a díky skvělému výkonu ve všech částech soutěže skončila nakonec třetí.

Nejúspěšnější angličtinářkou roku se stala Bára Balatková z kvarty, která s přehledem překonala všechny své soupeře a vykonverzovala si první místo v kategorii IIB, čímž si zajistila účast v celostátním finále.

Oběma dívkám blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

PhDr. Martina Ulvrová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Lyžařský kurz 1. A a 1. B v Rakousku

Ve dnech 5. až 11. března se třídy 1. A a 1. B zúčastnily lyžařského kurzu v Rakousku v okolí Lienzských Dolomit. První tři dny jsme si užili krásného slunečného počasí a výborných sněhových podmínek, kdy jsme lyžovali ve střediscích Zettersfeld a Sillian. Další den se počasí již nevyvedlo a museli jsme se vypořádat se sněžením a špatnou viditelností. V pátek jsme měli v plánu lyžování na Mölltalském ledovci, ale kvůli špatnému počasí byl lyžařský areál uzavřen. Všichni studenti udělali ve své technice jízdy velké pokroky a již se zajisté těší na další lyžařské zážitky!

Děkujeme studentům za vzorné chování a správný sportovní přístup po celou dobu kurzu. Skol!

Mgr. Michal Kocián

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

První ročníky na běžkách

V Liberci už každým dnem očekáváme jaro, ale v nedalekém Bedřichově to stále vypadá jako v pravé zimě. Tam se také studenti prvního ročníku vydali zdokonalit svoje dovednosti na běžkách. Celý týden jsme vyráželi do stop Jizerské magistrály a snažili se naučit nejen kopce lehce vybíhat, ale i sjíždět, což byl mnohdy daleko větší oříšek. Všechny nás ale těšilo, že s ubíhajícím týdnem pádů výrazně ubývalo a námi ujetá vzdálenost se zvětšovala. Počasí nám až tolik nepřálo, ale tak to v horách někdy chodí a dobrou náladu z krásného týdne s běžkami na nohou nám to rozhodně nezkazilo. Snad se opět brzy sejdeme ve stopě. Skol!

Více fotografií naleznete zde.

Mgr. Martin Luštický

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Turnaj středních škol ve florbale

Ve středu 8.3. se v hale míčových sportů uskutečnil turnaj středních škol ve florbale. K vidění byly strhující zápasy plné skvělých akcí i krásných gólů. Tým našich chlapců se opíral o zkušenosti ligových hráčů a výborného brankáře. Bohužel nás dvě smolné remízy připravily o postupové místo, a tak se musíme spokojit s 3. místem v základní části turnaje. Předvedené výkony ale dávají tušit velký potenciál našeho týmu, který snad uspěje v příštím roce.

Mgr. Martin Luštický

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Krajská kola olympiády v němčině opět úspěšně za námi

V DDM Větrník proběhla krajská kola soutěže v německém jazyce; opět s naší velmi hojnou a úspěšnou účastí. Největší úspěch zaznamenala Šarka Soukupová z 5N, která ve své kategorii vyhrála a postupuje do celostátního kola, gratulujeme! Gratulace též Kristýně Neumannové /5N/ za krásné 3. místo.  Neztratili se ani naši mladší žáci – blahopřejeme Pavlu Simonianovi  ze 2N za krásné 3. místo i Jaroslavu Praisovi /2N/ a Milanu Sedlákovi /1N/ za 4. a  5. místo. Děkujeme za reprezentaci školy i předvedené výkony Magdaleně Plškové  a Barboře Bučkové /obě 4V/, které obsadily 4. a 5. místo. Jen tak dál!

Mgr. Ivana Ouhelová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce

Dne 2. března 2017 se uskutečnilo v libereckém Domě dětí a mládeže Větrník krajské kolo konverzační soutěže v ruském jazyce. Naši školu reprezentovali dva žáci z 3. A, Bára Činčurová a Marek Sojka.

V konkurenci jiných středních škol si naši zástupci vedli velmi dobře. Bára Činčurová obsadila první místo a Marek Sojka místo druhé.

Děkujeme oběma za vzornou reprezentaci školy a Báře přejeme hodně štěstí v celostátním kole, které se uskuteční v dubnu 2017 v Praze.

Mgr. Zuzana Kostincová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Lyžování na Ještědu

Třída 2V se ve dnech 12. – 17. 2. zúčastnila pobytového lyžařského kurzu. Lyžovalo se nedaleko – na Ještědu. Každý den jsme vyráželi sjíždět sjezdovky všech obtížností. Ve středu jsme podnikli pěší výlet na samotný Ještěd, neboť jsme my učitelé byli zaskočeni faktem, že někteří z žáků na samotném vrcholu naší liberecké dominanty ještě nebyli. Stejný den jsme uskutečnili i večerní lyžování.

Myslíme si, že se „lyžák“ vydařil a všem se líbil. V pátek jsme se rozloučili pozdravem lyžařů: „SKOL!“

Mgr. Zuzana Reinišová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit