Aktuality

Maturitní ples oktávy a 6N

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Florbalový turnaj

V průběhu měsíce listopadu a prosince proběhl ve velké tělocvičně gymnázia florbalový turnaj třídních kolektivů o putovní pohár ředitele školy. Z vítězství se radují obhájci prvenství z předchozího roku – 6N. Na druhém místě skončila třída 2. B a na třetím místě 3. B. Vítězům gratulujeme.

Všem účastníkům děkujeme za účast a věříme, že za rok opět setkáme při této sportovní události. Více fotografií naleznete zde.

Mgr. Michal Kocián

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Početná delegace

Školním kolem MO kategorie A prošlo úspěšně osm studentů. Nejvíce se dařilo Zuzaně Urbanové ze 6N. Přejeme našim matematikům hodně úspěchů v krajském kole, které se koná 16. ledna 2018.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Uvařit ten správný lektvar...

se daří našim chemikům. V prosinci se nadějní adepti naší školy čar a kouzel v Bradavicích účastnili soutěže v nejvyšší kategorii A krajského kola chemické olympiády. Lucie Kubíčková (4.B) vyhrála a zajistila si tak účast v kole celostátním. Na 2. místě jí kryl záda Lukáš Vencálek (8V) a na 4. místě skončil také náš student Daniel Kounek (8V). Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

prof. Severus Snape

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

HIV kurz 2017 – 2. A

Myslím, že nebudu mluvit pouze za sebe, když přiznám, že na událost konající se na začátku prosince jsem od začátku pohlížela lehce skepticky. Mou důvěru zejména podkopávalo pomyšlení na kombinaci velkých prostorů, starších topení a průměrné venkovní teploty tak 4 stupně Celsia. A to nemluvím o výrazu rodičů, když jim šetrně sdělíte, že opravdu jedete      na kurz „HIV“.

Samozřejmě tady nemohu vyjmenovat, co všechno jsme na kurzu tropili, vymýšleli, zkoušeli nebo hráli, abych ostatní budoucí účastníky tohoto „zájezdu“ nepřipravila o překvapení. S absolutní jistotou však mohu následující třídě potvrdit, že není z čeho mít strach. Nečeká Vás únavná monotónní desetihodinová práce na malbě krajinky ani přednáška o historii umění v, Bůh ví jaké, zapadlé zemičce. Jediné, co si dovolím vyslat do světa, je nepatrné echo hlásající, že to, co zažijete tam, jste stoprocentně ještě nezkusili.

My, 2. A, jsme si to opravdu užili. A vy, stejně tak jako náš třídní kolektiv, budete na kurzu veselí, hraví, odvázaní, odpočatí a zároveň unavení, prostě spokojení.

Julie Petráková (studentka 2. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Návštěva liberecké synagogy

Dne 14. 12. 2017 navštívila kvarta libereckou synagogu. Provázela nás studentka našeho gymnázia Ester Adamová. Dozvěděli jsme se něco více o židovských svátcích, tradicích a celkově o judaismu. Ester nám také vyprávěla o průběhu jednotlivých obřadů. Myslím si, že jsme se dozvěděli hodně nových věcí o tomto náboženství. Tímto bych chtěla poděkovat panu profesoru Minsterovi za zařízení celé akce a Ester za příjemně strávené odpoledne.

Šárka Líbalová (studentka kvarty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Výměna s Aachen

Naše výměna začala v sobotu 25. 11. na libereckém nádraží… Přestože měli všichni žáci strach ze svých výměnných partnerů, proběhlo uvítání v rodinách i seznamování v naprostém pořádku. V neděli jsme si každý připravili pro svého výměnného partnera individuální program, ale nakonec se stejně všichni sešli při hře bowlingu.

Dalšího dne začínal náš program ve škole, kde jsme pracovali na tématu „Politika a hospodářství“. Odpoledne jsme byli přijati na liberecké radnici, kde jsme mj. měli výjimečnou možnost prohlédnout si Liberec z věže radnice.

Od úterý do čtvrtku jsme absolvovali exkurze do firem Knorr-Bremse a Škoda-auto a výlety na Ještěd a do Prahy.

V pátek jsme se opět sešli ve škole, kde všechny skupiny odprezentovaly svoje projekty. Po společném programu jsme navštívili jako vždy naše oblíbené kavárny, veřejné bruslení, laser game, liberecký bazén nebo vánoční trhy.

V sobotu jsme řekli svým partnerům se slzami v očích brzy na shledanou v Aachen. Výměnu jsme si opravdu skvěle užili a většina z nás si se svými partnery dokonale sedla. Již teď se těšíme na 20. ledna, kdy vyrazíme my k nim do Aachen.

Diana Duschková, Sofie Susová a Jaroslav Prais (studenti 3N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

PRIMA KLIMA

V úterý 21. 11. 2017 jsme my, 4N, vyrazili na čtyřdenní ekologický projekt s názvem PRIMA KLIMA, kterého jsme se zúčastnili společně s německou třídou z Ebersbachu. I přes docela nepříznivé počasí jsme si celý projekt užili – byli jsme na prohlídce kamenolomu a elektrárny, sázeli jsme stromečky, prošli si muzeum v Görlitz a mnoho dalšího. Celý týden jsme navíc bydleli v krásném nejstarším německém klášteře v městečku Ostritz. Nejlepší ale bylo, že jsme si našli spoustu nových přátel a jistě to nebylo naposledy, kdy jsme se s nimi viděli.

Kateřina Juricová (studentka 4N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Náboj junior 2017

Už tradičně jsme měli zastoupení v týmové matematicko-fyzikální soutěži, opět v Praze na Gymnáziu Ch. Dopplera. A i letos se našim dařilo. Oba týmy získaly 24 body. Tým kvarty ve složení Matěj Ptáček, Matyáš Kubíček, Lukáš Kmoch, Martin Vrba byl desátý, pro Barboru Kracíkovou, Petra Vajce (oba ze sekundy) a Vojtěcha Šíra a Filipa Kmínka (z tercie) to bylo dvanácté místo. Gratulujeme.

Více informací a podrobné výsledky naleznete zde.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Dějepisná olympiáda 2017/2018 – školní kolo

Ve středu 15. 11. 2017 se konalo školní kolo Dějepisné olympiády, tento rok s názvem „To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938“. Soutěže se z naší školy zúčastnilo 12 studentů a letošním vítězem se stala Natálie Adamcová z kvarty, která tak má jistý postup do okresního kola. V lednu ji však možná budou moci doprovodit ještě další dvě děvčata, jež obsadila medailové pozice. Na místě druhém se umístila Šárka Líbalová z kvarty, třetí místo obsadila Zlatica Mlčochová z 2N. Všem řešitelům olympiády bych rád jménem vyučujících dějepisu poděkoval za účast, postupujícím děvčatům budeme v dalších kláních držet palce.

Mgr. Vojtěch Hloušek

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit