Aktuality

Den otevřených dveří na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci

Den otevřených dveří pro uchazeče o studium a jejich rodiče se koná 14. ledna 2015.

Úvodní beseda pro žáky z 5. třídy ZŠ o osmiletém studiu začíná v 14.30 hodin, úvodní beseda pro žáky ze 7. třídy ZŠ o šestiletém studiu a pro žáky z 9. třídy ZŠ o čtyřletém studiu začíná v 15.30 hodin.

Rubrika »Aktuality«

Mgr. Vladimír Šída

PF 2015

Přeji všem zaměstnancům, studentům, absolventům a příznivcům našeho gymnázia pohodové svátky vánoční a příjemný rok 2015. Budu rád, když naši společnou práci na rozvoji školy budete do budoucna pokládat za osobně užitečnou a smysluplnou. Mějte se krásně.

Mgr. Václav Ulvr (ředitel gymnázia)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Naše plavkyně nejlepší v Kraji

V úterý 16. 12. 2014 proběhlo v Jilemnici krajské finále středních škol v plavání, kam se probojovala jednotlivá družstva z okresních soutěží. Mezi nimi i naše děvčata ve složení: Karolína Pechová, Anna Urbanová, Tereza Bartošová, Gabriela Perglová, Lenka Niesigová a Tereza Oplištilová. Po skvělých individuálních výkonech na různých tratích a vítězstvích v polohové štafetě a štafetě volným způsobem jsme mohli slavit celkové první místo a také se radovat z postupu do republikového finále. Blahopřejeme k předvedeným výkonům.

Mgr. Martin Luštický

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Vernisáž výstavy na Magistrátu města Liberec

„Těší mne, že projekt Neviditelné oběti komunismu byl a bude navždy spjat s Gymnáziem F. X. Šaldy," řekl v úvodním projevu Mgr. Václav Ulvr, ředitel gymnázia, při příležitost otevření výstavy Sokol Sydney očima gymnaziálních studentů ve čtvrtek 11. 12. 2014 na Magistrátu města Liberec. Celou akcí prováděla Ing. Miluše Charyparová, zástupkyně Statutárního města Liberec. V průběhu večera vyzvala ke slovu také Alenu Čechovou, absolventku gymnázia a členku projektu, a Pavla Dostalíka, který zastoupil tým tvůrců výstavy. O činnosti libereckého Sokola a jeho spolupráci se zahraničními spolky v Austrálii a Kanadě promluvila paní Jarina Žitná, náčelnice Sokolské župy Ještědské. Večer příjemně doplnil studentský sbor Cum Amore pod vedením sbormistryně Mgr. Zuzany Kubelkové.

Po slavnostním přípitku si hosté, mezi kterými byli například exprimátorka Martina Rosenbergová, náměstek primátora PhDr. Mgr. Ivan Langr, Mgr. Jan Goll nebo kantoři gymnázia, prohlíželi výstavu. Tu si ostatně můžete prohlédnout i vy, a to v prvním patře nového magistrátu do konce ledna příštího roku.

Pavel Dostalík a Kristýna Zámečníková (členové týmu NOK)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Náboj Junior

Dne 28. listopadu se tři čtyřčlenná družstva zúčastnila matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior, která se konala v Praze.

V konkurenci 28 týmů se naše družstva umístila následovně: tým tercie na 21. místě, tým kvarty A na 11. místě a tým kvarty B na 16. místě. Nutno podotknout, že bodové rozdíly byly velmi malé, a protože jsme se soutěže účastnili poprvé, považujeme tyto výsledky za úspěch.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a také nesmíme zapomenout na naše profesorky matematiky, které naši účast v soutěži zajistily. Bez nich bychom se nemohli zúčastnit a tím získat nové zkušenosti.

Šimon Knopp (student 4V)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 10. 12. 2014 se na GFXŠ konala olympiáda v anglickém jazyce. Počet soutěžících ve všech kategoriích byl obrovský a výkon většiny z nich skvělý, takže měly poroty nelehký úkol vybrat skutečně ty nejlepší, kteří nás budou reprezentovat v okresních kolech. Ve svých kategoriích zvítězili Jasmína Švarcrová, Tereza Míšková, Tereza Balatková a Jan Bayram. (Výsledkovou listinu naleznete zde.)

Všem vítězům gratulujeme a těšíme se, že zabodují i v okresních kolech.

PhDr. Martina Ulvrová

 

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Výzva SRSPŠ k předkládání projektů

Valná hromada SRSPŠ souhlasila s uvolněním 100 000 Kč na financování studentských projektů, které budou využívat studenti Gymnázia F. X. Šaldy, např. při přípravě na výuku a při výuce, ale i pro další aktivity jako jsou semináře, soutěže, zájmová činnost apod.

Financování těchto projektů bude probíhat ve dvou etapách. V 1. etapě do dubna 2015 může být na tyto projekty poskytnuto 50 000 Kč. Ve 2. etapě od května 2015 do konce roku může být uvolněno dalších 50 000 Kč.

Valná hromada zmocnila výbor Sdružení vybrat z předložených projektů ty projekty, které se budou realizovat v 1. etapě. O projektech zařazených do druhé etapy bude rozhodovat valná hromada v dubnu 2015.

Výbor Sdružení vyzývá studenty a učitele Gymnázia F. X. Šaldy k předkládání projektů, a to v 1. etapě do 16. ledna 2015 a ve 2. etapě do 13. března 2015.

Žádost o finanční podporu projektu musí obsahovat popis projektu, jeho využití a jméno žadatele (popř. jména žadatelů). Žádosti předávejte písemně a zároveň elektronicky Mgr. Janě Suchomelové.

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Deutsch macht uns einfach Spaß!

Němčina nás jednoduše baví!

Již tradičně na začátku prosince, tentokrát v úterý 2. 12. 2014, se více než dvě desítky žáků našeho gymnázia účastnily školního kola soutěže v německém jazyce. Klání probíhalo ve čtyřech kategoriích a v pátek 5. 12. byly vyhlášeny výsledky.

Gratulujeme vítězům a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším kole, dále děkujeme všem soutěžícím za účast a všem českým i německým kolegům děkujeme za skvěle odvedenou práci!

Mgr. Ivana Ouhelová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Výtvarná soutěž Nové světy - GIS DAY 2014

Žáci našeho gymnázia se i v letošním školním roce zúčastnili výtvarné soutěže, kterou vyhlásili organizátoři GIS Day v Liberci. Soutěž s názvem „Nové světy“ byla již tradičně tematicky zaměřena na co nejzajímavější a nejoriginálnější výtvarné zpracování mapy. Mladí výtvarníci se tak vydali se po stopách dávných i novodobých objevitelů, napříč časem a kontinenty. Cestovali po zemi, vzduchem, po vodě… Inspirovali se prázdninami, objevovali nové světy po cestě do školy, v zahradě, ve své ulici… Cestovali do budoucnosti… Žáci základních a středních škol i tentokrát soutěžili ve 3 kategoriích, jako jednotlivci nebo jako členové týmu.

Jsme rádi, že naši žáci byli i letos v této soutěži velmi úspěšní, a všem blahopřejeme. Výsledkovou listinu naleznete zde.

Mgr. Zuzana Kostincová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Naše týmy si jely opět zadebatovat

Ve dnech 28. – 30. 11. se naši debatéři vydali na 2. kolo Debatní ligy, tentokrát do krásného města Nymburk. Naše tři týmy tvořili nejen zkušení debatéři, ale i stále se zdokonalující nováčci. V českém jazyce se do soutěžení 31 týmů pustili naši Pacifiction a Ducklings. Obě skupiny zúčastněných si nakonec odvezly celkem tři výhry. V anglickém jazyce si zadebatoval tým Squirrel Submarine. Ten si vysloužil výhry dvě.

Turnaj jsme si všichni moc užili a doufáme, že se nám bude i nadále dařit.

Klára Panušková (studentka 1. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit