Aktuality

Zahájení školního roku 2016 - 2017

Školní rok bude zahájen 1. září v 8.20 v kmenových učebnách. V pátek 2. září bude výuka ukončena v 12.00. Vedení školy přeje všem pohodový závěrečný prázdninový týden.

Mgr. Václav Ulvr (ředitel gymnázia)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Rozvrh hodin pro školní rok 2016–2017

Zveřejňujeme pracovní verzi rozvrhu pro nový školní rok. Změna rozvrhu vyhrazena; zařazení nepovinných předmětů (např. Nn v primě a sekundě) a kroužků je možno po dohodě změnit.

Rubrika »Aktuality«

Jan Voženílek

Maturitní zkoušky - podzimní termín

Písemné zkoušky společné části MZ se konají od 1. 9. do 7. 9. 2016 ve spádové škole, kterou je Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec II, Truhlářská 360/3, příspěvková organizace. Zkoušky se konají v budově této školy na adrese Letná 90/30, 460 01 Liberec (upřesněno v pozvánce zaslané 17. 8. 2016 emailem).

Ostatní zkoušky se konají v budově Gymnázia F. X. Šaldy, Partyzánská 530, Liberec dle následujícího přehledu.

 

Zkouška

třída

termín

Místo konání

Písemná zkouška profilové části MZ – Aj

4. A

4. B

oktáva

30. 8. 2016

8.00–12.00

B 36

Písemná zkouška profilové části MZ – Nj

4. A

4. B

oktáva

31. 8. 2016

8.00–12.00

B 28

Ústní zkoušky společné i profilové části MZ

4. A

4. B

oktáva

12. 9. 2019

Rozpis bude zveřejněn.

A 6

Ústní zkoušky profilové části MZ

6. N

8. 9. 2016

8.00–10.00

A 6

 

Mgr. Jana Suchomelová (zástupkyně ředitele)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Dny poznávání

Letošní Dny poznávání (tzv. harmonizáky)  pro studenty prvních ročníků a kvinty se uskuteční v těchto termínech:

kvinta od 7. do 9. září

1. A a 1. B od 12. do 14. září

prima od 14. do 16. září

1N od 21. do 23. září

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Úřední hodiny o prázdninách

Budete-li potřebovat o prázdninách ve škole něco zařídit, pak tak učiňte v níže uvedených dnech a hodinách:

čtvrtek 7. 7. od 9.00 do 11.00

od 11. 7. do 26. 8. každou středu od 9.00 do 11.00

od 29. 8. do 31. 8. každý den od 7.00 do 15.00

 

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Přání dlouhých prázdnin

Vedení školy přeje všem pedagogům i ostatním zaměstnancům školy, rodičům i studentům příjemnou dovolenou a dlouhé prázdniny.

Mgr. Václav Ulvr

ředitel gymnázia

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec

Náš astronom byl opět ve finále!

Jakub Strašlipka z kvarty obsadil nádherné páté místo ve finálovém kole astronomické olympiády kategorie EF. Podrobnosti naleznete zde. Gratulujeme s prázdninovým zpožděním.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

ŠALDOVY VOOČI 2016

Dlouho očekávaný den D konečně nastal. 29. 6. 2016 v odpoledních hodinách se studenti, učitelé a přátelé školy sešli v Lidových sadech, aby tradičně a s grácií zakončili uběhlý školní rok. Tradici potvrzovalo obvyklé předávání cen GYTA, zatímco grácii a eleganci zajišťovala žoviální moderátorská dvojice Filip Janoušek a Marek Novotný. Hoši zvládli jak udržet pozornost celého sálu svými dramatickými výstupy, tak podělit se o zraky diváků s vystupujícími muzikálními hvězdami GFXŠ. Příjemným překvapením byla originální anketa, při níž byli studenti tázáni, kdo je na škole největší mazák nebo s kým by si rádi udělali fotku. Historicky první mazáckou cenu si domů odnesl prof. Adam Lysičan a nejfotogeničtější učitelskou celebritou se stala prof. Renata Velecká. Laureáti dostáli své pověsti a při zahradních slavnostech, které následovaly po oficiálním ukončení akce, zaujali čestná místa uprostřed štěbetajících hloučků a vychutnávali si poslední školní akci spolu s další náloží živé hudby. Nechť na konec znovu zazní slova pana ředitele: „Za dva měsíce zase končí prázdniny.”

Petra Chaloupková (studentka septimy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Dodatečné poděkování

V  červnu se uskutečnila v Ruském středisku vědy a kultury v Praze jubilejní celostátní přehlídka 50. ročníku festivalu ARS POETICA – Puškinův památník. Účastníci, žáci ZŠ, SŠ a studenti VŠ z celé republiky, zde představili svá nejlepší vystoupení v ruském jazyce v kategoriích mluveného slova a hudebního projevu.

Naše gymnázium reprezentovala v Praze skupina žáků ze třídy 2. A, která si svoji účast na festivalu zajistila 1. místem v krajském soutěžním kole. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy Báře Činčurové, Silvě Jínové, Monice Navrátilové, Šárce Petrovičové, Vítu Randulovi, Heleně Rulcové, Marku Sojkovi, Petře Stupkové a Markétě Zahradníkové.

Mgr. Zuzana Kostincová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Beseda o FCE a CAE

Ve čtvrtek 23. června se studenti 3. ročníků zúčastnili přednášky lektora Evropského centra jazykových zkoušek ohledně jazykové zkoušky CAMBRIDGE ENGLISH pro mládež a dospělé, kterou bude možné letos na podzim podstoupit. Byli jsme seznámeni s výhodami, které úspěšné složení certifikátu FCE a CAE přináší, a také se samotným průběhem zkoušek na dané úrovni. Celý výklad probíhal v anglickém jazyce a ke konci zbyl i prostor pro naše doplňující dotazy. Každý si z přednášky odnesl své a získal tak motivaci si zkoušku začátkem příštího školního roku vyzkoušet.

Julie Teclová (studentka 3. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit