Aktuality

Přijímací řízení pro školní rok 2014–2015

14.00 Záznamové archy s odpověďmi žáků byly předány firmě SCIO. Ihned poté, jak od této firmy obdržíme výsledky, je v souladu se stanovenými kritérii vyhodnotíme a výsledky podle anonymního ID zveřejníme na webu.

Dodatek ve 20.30: Firma Scio stále nedodala výsledky testů; podle jejího posledního vyjádření se tak stane ve 22.00. Pak je třeba počítat s dalším časem na zpracování výsledkových listin. Milé uchazečky a milí uchazeči, doufáme, že výsledky budeme moci zveřejnit ještě dnes! (-jvk-)

Vyjádření společnosti Scio ze 22.36: "Podle momentální situace nedokážeme říci, zda výsledky budou zveřejněny dnes do půlnoci. Důvodem je nepředvídatelná technická komplikace, kterou se nám již z větší části podařilo vyřešit. Na zveřejnění výsledků stále intenzivně pracujeme."

22.47: Vzhledem k tomu, že na zpracování výsledkových listin, započítání olympiád, vysvědčení atd. je potřeba ještě další doba, a vzhledem k tomu, že hodláme detailněji prozkoumat (a ověřit) data, která od společnosti Scio dostaneme, budeme ve vyhodnocování pokračovat v brzkých ranních hodinách. Všem unaveným uchazečkám a uchazečům přejeme dobrou noc!

 

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Otevřený dopis paní radní A. Losové

Otevřený dopis paní radní A. Losové - Domov mládeže Zeyerova.

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Grafing 2014

V neděli 6. dubna 2014 jsme započali naši cestu do Grafingu na výměnný pobyt s profesorkami Šípovou a Ouhelovou. Program byl velmi bohatý. Zprvu jsme se účastnili vyučování našich německých spolužáků a poté společně jezdili na výlety. Například do Salzburgu, kde jsme si mohli všichni zakoupit nejznámější rakouskou cukrovinku „Mozartovy koule“. Další dny jsme cestovali do Mnichova. K vidění byla řada zajímavých míst včetně olympijského centra. Ve čtvrtek jsme vyjeli do malebného městečka Wasserburg, které je obehnáno řekou Inn. Myslím, že všichni jsme si ten týden v Německu užili. A nyní se budeme těšit na červen, kdy proběhne výměnný pobyt i u nás.

 

Pavlína Adámková (studentka 2.A)


Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Setkání na F. X. s MDDr. Janem Folkem

Ve středu 16. dubna 2014 proběhlo další „Setkání na F.X.“. Pozvání přijal absolvent Gymnázia F. X. Šaldy, MDDr. Jan Folke. Kdo čekal, že přijde přísný, hrůzu nahánějící zubař, byl příjemně překvapen. Sympatický pan Folke své povídání rozdělil do tří částí, ve kterých poutavě představil stomatologii jako studijní i vědní obor. Celé setkání bylo velmi zábavné a pro budoucí studenty stomatologie inspirující a poučné. Tato beseda tak byla příjemným zakončením školy před velikonočními prázdninami.

Ondřej Kohout (student sexty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Pozor na naše @MATÉRY!

Středeční dopoledne se na Gymnáziu F. X. Šaldy neslo v soutěžním duchu. Sešly se tu čtyři nejlepší týmy z širokého okolí, aby změřily své síly v krajském kole Prezentiády – středoškolské soutěži v prezentačních dovednostech. A bylo se na co dívat. Po krátkém informativním úvodu si tříčlenné týmy vylosovaly pořadí a místo před prezentačním plátnem zaujal první tým – SPOŠÁCI. Jako jediní si vybrali téma „Tabule vs. Technologie“ a odvážně obhajovali názor, že tablety do každodenní školní výuky nepatří. Druzí na řadu přišli FIDESA Predators s oblíbeným tématem „Co bych udělal s 1 000 000 $?“ a porotě představili možnosti, jak svůj milión rozmnožit. Po krátké přestávce se představil i třetí tým – SPOSŠ Speakers. Speakeři zvolili stejné téma, avšak chopili se ho jako velké příležitosti splnit si dětské sny. A sny to byly opravdu pěkné, kdo by nechtěl luxusního „sporťáka“, honosnou moderní vilu nebo třeba den plný radosti v Disneylandu. Jako poslední se představil domácí tým @MATÉŘI s konzervativní prezentací a kvalitním projevem opět na téma jednoho milionu dolarů. Koupě ostrůvku v Karibiku za pouhého půl milionu dolarů se divákům i porotě vyjevila v živých barvách a přinesla do prochladlých končin nehostinného Liberce alespoň závan léta. Kvalita prezentací předčila všechna očekávání, nebylo tedy lehké určit pořadí. Při objektivním posouzení však porota nemohla jinak než přisoudit vítězství @MATÉRŮM (Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci). Všem zúčastněným děkujeme za poctivou přípravu a příjemnou podívanou!
Jiří Erhart (absolvent Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Cum amore v Brně

Jako každý rok i letos na jaře vyrazil náš školní sbor Cum amore do Brna, kde se 10. -  12. dubna 2014 konal jubilejní 20. ročník pěvecké přehlídky Gymnasia Cantant. Pořadatelé pro nás připravili i velmi nabitý doprovodný program -  kromě společného zpívání jsme vyrazili i na prohlídku hradu Špilberk a užili si večerní párty všech zúčastněných sborů. Naše soutěžní vystoupení se vydařilo, umístili jsme se ve stříbrném pásmu jako šestý nejlepší sbor. Potěšilo nás i zvláštní ocenění porotců za interpretaci písně Zahučaly chladné vetry. Děkujeme naší sbormistryni Zuzce Kubelkové a doufáme, že i příští rok se s naší bandou do Brna vydá zabodovat.
Magdalena Kvasničková (studentka sekundy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Setkání na F. X. s doc. Ing. Dorou Kroisovou, Ph. D.

Hlavním tématem přednášky doc. Kroisové se staly hydrofobní a hydrofilní povrchy rostlinných a živočišných objektů, vnitřní struktury, způsoby ochrany, kompozitní systémy v přírodních objektech a nanostrukturované materiály v přírodě obecně. Studenti si mohli konkrétní vzorky prohlédnout i pod mikroskopem. Děkujeme a těšíme se na další Setkání na F. X.

RNDr. Věra Voršilková a Mgr. Jan Goll

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Tři kategorie = tři vítězové

Vítězstvím našich barev skončilo okresní kolo matematické olympiády konané dne 9. dubna 2014 v kategoriích Z6, Z7 a Z8.  Zuzana Topinková z primy, Markéta Pavlíková ze sekundy a Eliška Nevolová z tercie. Gratulujeme i našim dalším deseti úspěšným řešitelům.

RNDr. Věra Jandíková (předsedkyně PK matematika)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Úspěch biologů na olympiádě

V pátek 11. dubna se tři biologičtí nadšenci naší školy zúčastnili krajského kola Biologické olympiády kategorie B (1. a 2. ročníky). Na všech jedenatřicet soutěžících čekalo náročné klání, během kterého se museli vypořádat nejen se třemi úlohami praktickými, zaměřenými zejména na komunikaci v živočišné říši, ale i poznáváním přírodnin a testem z obecných biologických znalostí. Pozorování termitů, zkoumání životního cyklu plasmodií i určování rostlinek si všichni užili a odnesli si přinejmenším hodně nových a zajímavých poznatků - ti ze stupňů vítězů navíc možnost účastnit se odborného soustředění v průběhu letních prázdnin.Co se týká umístění, tak v této kategorii se nám opravdu zadařilo. Tereza Mazurová z kvinty se umístila na místě třetím, v těsném závěsu na místě čtvrtém skončil Jakub Jokl z 2. B a Michaela Majorová z 2. A obsadila šestou pozici.Tereze, Lukášovi i Míše děkujeme za vzornou reprezentaci školy a doufáme, že zůstanou biologické olympiádě věrni i v příštích ročnících. Výsledky naleznete ZDE

Tereza Mazurová (studentka kvinty) a Mgr. Adam Lysičan (učitel biologie)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Pozvánka na další "Setkání na F. X."

Pozvání na další "Setkání na F. X." přijala doc. Ing. Dora Kroisová, Ph. D., která nás seznámí s problematikou bioniky. Setkání se uskuteční v pondělí 14. dubna 2014 ve 14.00 hod. v Německé knihovně. Všichni jste srdečně zváni!
RNDr. Věra Voršilková a Mgr. Jan Goll

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit