Aktuality

Přírodovědný klokan nám i letos přinesl vítězství

10. října 2018 se žáci naší školy zúčastnili dalšího ročníku přírodovědného klání a v konkurenci 1 266 řešitelů se rozhodně neztratili. V kategorii Junior zvítězil Filip Cesar z 2. B s vynikajícím bodovým ziskem (100 bodů), o třetí místo v kraji se podělili Ondřej Čejka z 1. A a Natálie Adamcová z kvinty.

Moc blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci barev školy. Kompletní výsledkové listiny.

Mgr. Jana Vaňková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Literární pozdravy 2018

Ve dnech 23. a 24. listopadu se uskuteční patnáctý ročník malého festivalu autorských čtení – Literární pozdravy, jehož spolupořadatelem je SRSPŠ našeho gymnázia. Program letošního ročníku a další informace o festivalu naleznete zde.

Mgr. Tomáš Minster (organizátor festivalu)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Napsala nám Světluška

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Vítězně v okresním kole ve stolním tenise

V pátek 9. 11. naši sportovci bojovali o co nejlepší výsledek v okresním kole ZŠ a nižších ročníků gymnázií ve stolním tenise. Naše gymnázium reprezentovali Š. Waldhauser (3V), J. Vogel (2V) a M. Vogel (4V). Chlapci neměli v celém turnaji konkurenci a vybojovali první místo. Bohužel tato kategorie není „postupová“.

Děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci školy.

Mgr. Michal Kocián

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

International Day 2018

Dne 6. 11. 2018 jsme se zúčastnili přednášky Studuj, cestuj, pracuj v EU na TUL, kde jsme dozvěděli zajímavé informace o studiu v zahraničí (v rámci EU i mimo ní), a to například jaké organizace se tomu věnují, co k tomu potřebujeme, jaké máme šance apod. Po hodině výkladu a osobních dojmů přednášejícího – Martin Fišer – jsme měli možnost se na místním malém veletrhu osobně zeptat zástupců z daných organizací. Celá akce se nám moc líbila.

Lucie Hybnerová a Natálie Najmanová (studentky 3. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Basketbalisté reprezentovali školu na turnaji středních škol

V úterý 6. 11. se studenti našeho gymnázia zúčastnili turnaje středních škol v basketbalu, ve kterém skončili na druhém místě a postoupili do kola okresního. Okresní kolo se odehrálo 13. 11. ve sportovní hale Kort. Přestože  jsme předvedli několik pěkných basketbalových momentů, skončili jsme na konečném čtvrtém místě.

Naše družstvo tvořili tito hráči: R. Souček, R. Hanuštiak, S. Händl, M. Peiger, L. Svárovský, M. Jerinič, M. Cerman,  A. Sabáček, M. Mach, M. Jurák, Š. Chovaneček.

Děkujeme chlapcům za bojovnost a reprezentaci školy.

Mgr. Michal Kocián

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Logická olympiáda

Krajské kolo 2. 11. 2018 přineslo výraznou převahu našich barev. V kategorii středních škol máme tři postupující do celostátního kola! Jsou to vítěz Ondřej Čejka (1. A), dále Jakub Strašlipka (7V) a Martin Semerád (8V). Děkujeme všem, kteří nás reprezentovali. Výsledkové listiny na www.logickaolympiada.cz/krajska_kola/.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Sekunda a Leonardo

Ve dnech 25. 10. a 26. 10. se sekunda zúčastnila pokračování projektu Leonardo, tentokrát zaměřeného na rozvoj kreativity. Akce proběhla v chatě DDM Větrník v Oldřichově v Hájích. První den jsme se rozdělili do čtyř týmů a vyzkoušeli si práci filmového štábu. Točili jsme filmy na téma ,,Antika”. Večer jsme vytvářeli hororové scénky. Ani chvilku jsme se nenudili a hodně jsme se pobavili. Další den jsme se stali básníky a tvořili limeriky (báseň s rýmem AABBA), které jsme se snažili zapamatovat a co nejvíce jich přeříkat učitelům. Do Liberce jsme se opět vrátili plni krásných zážitků.

Kristýna Kohoutová (studentka sekundy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

První republika na FX

V pátek 26. 10. jste měli možnost v rámci oslav výročí republiky okusit dějiny na vlastní smysly. Připravili jsme si pro své mladší spolužáky dějepisný projekt, jenž se nesl v duchu návštěv a rozhovorů s historickými osobnostmi z období první republiky. Studenti se dozvěděli něco málo z politiky, něco víc z kultury a zjistili také, jak na tom byl raný československý průmysl. Náš projekt si nechtěl nechat ujít ani Charlie Chaplin, a dokonce k nám na svém koni zavítal i sám pan prezident. Podtrženo sečteno, byl to velkolepý den oslav na počest velkolepého výročí, které si naše škola připomíná o to významněji, neboť slavíme též sto let od jejího založení!

Anna Michlová (studentka 4. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Kousek od postupu na republikové finále

Dne 26. 10. 2018 se reprezentanti našeho gymnázia zúčastnili krajského kola ve stolním tenise. Naše družstvo ve složení F. Pusch (5V), T. Holík (3N), J. Štolfa (2N) reprezentovalo barvy našeho gymnázia více než statečně. Hladce postoupili ze základní skupiny a ve čtvrtfinále se vypořádali s SPŠ z České Lípy. Drama se nakonec odehrálo až ve finále, kdy za nerozhodnutého stavu 3 : 3 na utkání rozhodla o vítězi a postupujícím do republikového finále závěrečná čtyřhra. Štěstí se nakonec přiklonilo ke studentům SPSŠE Liberec, kteří zvítězili nejtěsnějším možným výsledkem 11 : 9.

Děkujeme za předvedený výkon a reprezentaci školy.

Mgr. Michal Kocián

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit