Richard a Katka ti radí, proč studovat GFXŠ

Do našeho letáku se všechno nevešlo — zde najdeš naše argumenty.
Richard a Katka

Máme čtyři různá zaměření studia a velkou nabídku volitelných předmětů.

Ze čtyř různých zaměření studia si určitě vybereš. Přečti si podrobněji o humanitním či přírodovědném zaměření, o všeobecném zaměření nebo o studiu v německém jazyce a o nabídce volitelných předmětů v těchto zaměřeních. Informace a studijní plány najdeš na této stránce školního webu.

Téměř 100 % absolventů je přijato na kvalitní vysokou školu.

Dnes není obtížné být přijat na nějakou vysokou školu. Žáci GFXŠ se však dostávají na své vysněné vysoké školy. Naše gymnázium je ke studiu připraví tak, že jsou v dalším studiu zpravidla úspěšní.

Na studium se připravujeme ve speciálně zaměřených seminářích. Naučíš se psát odborné práce a můžeš odmaturovat také prostřednictvím obhajoby maturitní práce.

Jsou tu skvělí učitelé.

Jsou to odborníci, jejichž bývalí žáci jsou nyní úspěšní v mnoha profesních oborech. Udělají si na nás čas a jednají s námi na úrovni. Učí zde také šest učitelů z Německa a jedna lektorka z Velké Británie.

Cestujeme a učíme se na cestách

Harmonizační dny a lyžařský kurz v 1. ročníku, sportovní kurz v Chorvatsku ve 3. ročníku, výjezdové semináře — prostuduj si celou nabídku v našem letáku. Máme několik partnerských škol v Německu (v Hamburku, Hannoveru, Wiesentheidu a Aachen) a ve Francii v Dunkerque.

Naši spolužáci pracovali na projektech v Německu, Francii, Velké Británii, Kanadě, Chile, Jižní Africe, Rusku, Japonsku i v Austrálii – kam pojedeš ty?

Naše dobře vybavená škola je na dobrém místě

Čtyři počítačové učebny, wifi po celé škole, odborné učebny a laboratoře s nejnovější technikou, tři knihovny a dobře zásobená kantýna, relax v křesílku nebo v posilovně. Klidná část města s parkováním zadarmo – až budeš mít řidičák, určitě to oceníš!

V naší škole je kvalitní výuka jazyků

V žádné práci se neobejdeš bez znalosti cizího jazyka. Ve všech typech studia se učíme dva cizí jazyky, v humanitním zaměření tři. Zájemci si volitelně mohou vybrat ještě další jazyk jako seminář. Angličtina je povinná, vybrat si můžeš němčinu, francouzštinu, ruštinu, španělštinu a latinu. V ročníku máme až 19 jazykových skupin podle zaměření a úrovně znalostí.

Úplně jiný tělocvik

Nebaví tě klasický tělocvik? Ve čtvrtém ročníku je to u nás úplně jinak. Volíme si sporty, kterým se věnujeme: v nabídce bývá fotbal, volejbal, basketbal, horolezecká stěna, posilování, stolní tenis, badminton, trampolíny, plavání, squash, spinning, body forming, jumping, in-line bruslení, kondiční cvičení při hudbě, masáže.

Na GFXŠ se věnují talentovaným žákům i těm, kdo mají nějaký problém

Učitelé ti pomohou s účastí v soutěži či v olympiádě, v psaní odborné práce nebo ti zařídí měření v laboratořích univerzit. Když budeš mít problém, pomohou ti výchovné poradkyně, třídní nebo kdokoliv, ke komu budeš mít důvěru.

GFXŠ je dobrá značka

Studium gymnázia dává v naší zemi nejlepší startovní pozici pro studium jakékoliv vysoké školy. GFXŠ je nejstarší liberecké gymnázium v nejnovější budově. Má spoustu slavných absolventů, kteří školu mají rádi. Můžeš patřit mezi ně!

Na GFXŠ víme, že život není jenom škola

Máme dobrý rozvrh — v průměru odpoledne končíme dříve než ostatní školy. Máme málo odpoledního vyučování — můžeme se věnovat svým zájmům. (Ráno výuka začíná o něco dříve — ale volná odpoledne za to stojí.) Jestliže nějaký kroužek teprve hledáš, podívej se na nabídku naší školy. Pokud se věnuješ sportu či umění, škola ti zařídí individuální vzdělávací plán.

Chceš vědět víc? Zastav se u nás!

O dnu otevřených dveří ti poradí budoucí spolužáci. Den otevřených dveří bude ve středu 11. ledna 2017.

  • 14.30 hodin – pro osmileté studium (pro žáky z 5. tříd)
  • 15.45 hodin – zvlášť pro šestileté a čtyřleté studium (pro žáky ze 7. a z 9. tříd)
Další informace najdeš na www.gfxs.cz/uchazeci.
Podívej se také na náš facebook www.facebook.com/gfxsl.

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky na čtyřleté studium se konají 12. a 19. 4. 2017. Přijímací zkoušky na šestileté a osmileté studium se konají 18. a 20. 4. 2017. Jednotné přijímací zkoušky na všechny obory studia se konají formou jednotných písemných testů z předmětů Český jazyka a literatura a Matematika a její aplikace v rozsahu stanoveném Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání.