Aktuality

Sběr starého papíru a PET lahví

Ve čtvrtek 24. 10. proběhne už poněkolikáté sběr starého papíru a PET lahví. Před školou bude od 7.00 do 12.00 hodin přistaven kontejner, kde je možné službě obojí předávat. Službě také nahlaste třídu a jméno žáka. Pokud přivezete PET lahve, prosíme, aby byly zavázané v igelitových pytlích.

Finanční prostředky za sběr budou poukázány na účet SRSPŠ a využity budou podle návrhů Studentské rady GFXŠ.

Pokud byste se chtěli sběru zúčastnit, ale ve čtvrtek 24. 10. se vám to nehodí, můžete i později sběr odvážet do Kovošrotu ve Vilové ulici na Františkově. Sběru zdar!

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Republikové finále v přespolním běhu

Družstvo dívek kategorie V (vyšší gymnázium) se probojovalo přes okresní a krajská kola až do republikového finále v Hradci Králové. Reprezentovaly tu nejen naši školu, ale i celý Liberecký kraj.

Akce se konala ve čtvrtek 17. 10. v okolí Stříbrného rybníka za velmi pěkného, slunečného počasí. Družstvo ve složení Podrábská Marie (7V), Růžičková Vendula (3B), Andrlová Bára (2A), Lajžnerová Ivana (2B), Smetanová Markéta (5V) a Dušková Anna (3N) vybojovalo ve velké konkurenci konečné jedenácté místo ze čtrnácti krajů a vylepšilo tak o tři místa loňský výsledek. Holky DĚKUJEM!

Mgr. Vladimír Šatava

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Day with English

V rámci stoletého výročí našeho gymnázia si paní profesorky Vaníčková, Mooney a Svrčková společně se třídou 4. N  připravily akci s názvem „Day with English“. Jednalo se o soutěž, která se konala 3. 10. 2019 v liberecké Krajské vědecké knihovně a zúčastnilo se jí celkem patnáct týmů z pěti základních škol (ZŠ Lesní, Ještědská, Broumovská, Vrchlického a Český Dub). Všechny týmy si postupně prošly všechna stanoviště, na kterých musely plnit různé úkoly - od poznávaček známých míst a jazykolamů, přes doplňování textů písniček a kreslení sloves až po psaní dopisů z pohledu stromu nebo správné seřazování pohádky O Popelce. Vše samozřejmě probíhalo pouze v angličtině. Po skončení této části soutěže následovalo finále, do kterého postoupil vždy nejlepší tým z každé školy. Ty se pak utkaly v anglické obdobě hry „Riskuj!“. Na vítěze čekal výborný dort a ostatní si domů, kromě odměny v podobě Fidorky, odnesli také dobrý pocit, že si procvičili konverzaci v anglickém jazyce.

Zlatka Mlčochová (studentka 4N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

LOGICKÁ OLYMPIÁDA PRO SŠ UŽ BĚŽÍ!

Pro přihlášené je test základního kola Logické olympiády pro kategorii C: SŠ možné řešit od 15. do 21. 10. 2019 včetně. Další pokyny naleznete na svém profilu.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Volná pracovní pozice

Volná pracovní pozice - školník (správce budovy) na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci

 

Pracovní pozice: školník (správce budovy)

Specializace: trestní bezúhonnost, ŘP

Termín nástupu: 1.11.2019 (potřeba zapracování před nástupem do pracovního poměru)
Kontaktní údaje: Tučková Markéta, tel. 482 429 841

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy, Liberec

Napsala nám Světluška

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

HANNOVER FÜR ALLE

A tak jsme mávali a mávali našim německým kamarádům venku, za okny vlaku, který se pomalu rozjížděl směrem zpět k Liberci. Poslední zářijový týden jsme se totiž (ve složení několik studentů sexty a tercie spolu s paní profesorkou Hlaváčkovou a Eisenhammerovou) zúčastnili druhé poloviny studentské výměny s Hannoverskými ,,Austauschfreundy‘‘, která byla velmi cennou a milou zkušeností.

Hannoverská metropole, rozléhající se v severozápadní části Německa, nás překvapila nejen svou architektonickou rozmanitostí, ale i svými možnostmi, z nichž jsme některé v rámci našeho pobytu vyzkoušeli. S radostí jsme navštívili například Hannoverskou radnici, Zoo či školu našich hannoverských spolužáků, pádlovali na kánoích, udělali si výlet do přírody či piknik v parku a jakožto cizinci obdivovali propojení německého ,,Straßenbahn s Unterbahn‘‘.

Děkujeme všem! Odnesli jsme si opět spoustu zážitků, jež zpestřily náš studentský čas a díky kterým se naše komunikační schopnosti a dovednosti v němčině možná i o trochu zlepšily.

Klára Kopytková (studentka sexty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

LOGICKÁ OLYMPIÁDA UŽ BĚŽÍ!

Pro přihlášené je test základního kola Logické olympiády pro kategorii B: 6. - 9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií možné řešit od 8. do 14. 10. 2019 včetně. Další pokyny naleznete na svém profilu.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Berlin, Berlin

V pondělí 30. 9. 2019 se skupinka němčinářů z maturitních tříd, za doprovodu paní profesorky Šípové a Suchomelové, vydala do německé metropole, Berlína. Cestu nám zkomplikovalo větrné počasí, takže do cílové stanice jsme dojeli s menším, pouze pětihodinovým zpožděním. První den jsme se po náročném sezení ve vlaku s radostí ubytovali v hostelu nedaleko berlínského hlavního nádraží, kde nás uchvátil střešní bar a někomu stačil ke štěstí jen dětský koutek. Večer jsme se vydali do Bundestagu – sídla německého parlamentu. Podívali jsme se do tzv. Plenárního sálu a do skleněné kopule nacházející přímo nad ním, odkud jsme mohli vidět noční Berlín.

To byl náš první den v Berlíně. O těch dalších se můžete dočíst zde.

Anna Hau & Marek Trojan & Marcel Kotek (studenti maturitního ročníku)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Harmonizace kvinty

Dnes (4. 10.) uplynul přesně týden ode dne, kdy se naše třída rozloučila na vlakovém nádraží a každý se vydal s batohem plným zážitků na cestu domů. Na zádech jsme si všichni nesli kromě pohorek a pláštěnek též mnohé hry, volnočasové aktivity a především večerní programy, jež byly vždy nejzábavnější částí dne, na kterou budeme určitě ještě dlouho vzpomínat. To nejcennější, co nám však pobyt dal, bylo obnovení starých a navázání nových přátelství v příjemné atmosféře Bílého Potoka, kterou pro nás připravili lektoři společně s paní profesorkou Podzimkovou a panem profesorem Minsterem. Děkujeme tedy všem zúčastněným za prima začátek našeho pátého roku na gymnáziu, nechť je stejně krásný jako ty již minulé!

Eliška Roubalová (studentka kvinty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit