Aktuality

Den otevřených dveří on-line

Milé uchazečky, milí uchazeči, vzhledem k mimořádným opatřením vlády České republiky vás bohužel nemůžeme pozvat do školní budovy. Co vám chceme ukázat a říci, najdete v tomto videu.

Nepřijdete ani o další body programu. Informace o studijních programech, průběhu studia či přijímacím řízení, živé besedy s vyučujícími i setkání s ředitelem školy najdete zde na webu, protože letos je den otevřených dveří on-line.


Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Finále logické olympiády

V kategorii C vybojoval výborné 5. místo Ondřej Čejka (3. A). Andrea Jeřábková (5N) skončila 25. A dobře si vedli také naši terciáni v kategorii B. Ondřej Menzel byl 29. a Tereza Jeřábková 36. Gratulujeme.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Krajské kolo logické olympiády

Abychom ani v náročné době neopomněli zviditelnit naše úspěchy, gratulujeme žákům tercie Tereze Jeřábkové ke čtvrtému a Ondrovi Menzelovi k pátému místu v kategorii B. V první desítce se dále umístil i Štěpán Roubíček ze sekundy.

Velkou radost máme v kategorii C z vítězství Ondřeje Čejky (3. A). Ze třetího místa Andrey Jeřábkové (5N) a pátého Zuzany Menzelové (6N). Jedenáctý byl Matěj Ptáček ze septimy.

Děkujeme všem za reprezentaci gymnázia.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Matematická olympiáda

Do krajského kola kategorie A postupují tito úspěšní řešitelé kola školního:
Štěpán Vodseďálek (5N),  Vendula Růžičková (4. B), Ondřej Chwiedziuk (8V) a  Andrea Jeřábková (5N).

Přejeme hodně úspěchů.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Klokani na GFXŠ

Měsíc listopad byl na klokany opravdu štědrý. Ve středu 6. 11. 2020 se konal další ročník přírodovědného klokana a týden po něm pak v náhradním termínu za loňský školní rok proběhlo klání matematického klokana. Obě soutěže se vzhledem k momentální situaci uskutečnily online a jen pro zájemce. Naši studenti si vedli velmi dobře. První místo v kraji si v kategorii Kadet vybojovala v přírodovědném klokanovi Adéla Šeflová z tercie a na třetí příčku doskočil Lukáš Maier z kvarty.

Matematický klokan přinesl první místa v kraji Lukáši Maierovi (kvarta) v kategorii Kadet, v kategorii Benjamín pak Adéle Šeflové, Matěji Hauptigovi a Ondřeji Menzelovi (tercie). Pomyslnou druhou příčku obsadil v kategorii Junior Matěj Ptáček ze septimy a Michal Nosek z primy v kategorii Klokánek.

Všem, kteří se do soutěže zapojili, děkujeme a úspěšným řešitelům moc blahopřejeme.

Mgr. Jana Vaňková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Matematické náboje GFXŠ střílely do černého

Znáte matematický Náboj? Je to mezinárodní soutěž pětičlenných týmů, které mají v daném časovém limitu spočítat co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.

Naše gymnázium se  Náboje zúčastňuje úspěšně již 5 let. Letos se soutěžilo online a školu reprezentovaly tři týmy – dva v kategorii Senior a jeden tým v kategorii Junior. Všechny týmy si vedly moc dobře a v silné konkurenci se neztratily, naopak. Tým Junior ve složení  Andrea Jeřábková, Štěpán Vodseďálek (5N), Matěj Ptáček (septima), Ondřej Čejka (3. A) a Vojtěch Krejzar (2. B) obsadil úžasné 11. místo ze 135 přihlášených týmů! V kategorii Senior soutěžily v barvách GFXŠ dva týmy. První z nich ve složení Ondřej Chwiedziuk, Kryštof Havlík (oktáva) a loňští maturanti Markéta Pavlíková, Jaroslav Hořák a Petr Sokol skončil na krásném 14. místě z 90 zúčastněných týmů a druhý tým ve složení Adam Chovaneček (4. A), Martin Pacák, Dalibor Heblák, Vendula Růžičková a Adam Švestka (4. B) se dostal do první poloviny soutěžících.

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a moc a moc blahopřejeme!

Mgr. Jana Vaňková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

COVID Šaldoviny nezastavil

Rádi bychom vás informovali o projektu Šaldoviny, který je i v této nepříznivé době v provozu! Redakce pro vás vymýšlí stále nové články, které jsou k nalezení na našem webu,  chystá spolupráci mezi časopisy, rozhovory na Spotify a další číslo, které vyjde online na našem webu již tento týden (2. – 6. 11.).  Sledujte nás také na instagramu nebo facebooku, aby vám nic neuniklo a byli jste v obraze :-).

Klára Kopytková (studentka septimy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Naše naděje se utkají v krajském kole

Proběhla nominační kola Logické olympiády. V kategorii B máme 7 zástupců, nejlépe si vedla Tereza Jeřábková z tercie.

V kategorii C jsou mezi prvními deseti krajskými semifinalisty hned tři naši zástupci, první v kraji Ondřej Čejka ze 3. A. Celkem máme osm postupujících.

Krajské kolo proběhne on-line dne 6. 11. 2020. Přejeme hodně úspěchů.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Napsala nám Světluška

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Distanční výuka pro vyšší gymnázium

Z rozhodnutí KHS bude výuka na vyšším stupni gymnázia probíhat od 7.10.2020 distančně.
Žáci nižšího stupně (1.V, 2.V, 3.V, 4.V, 1.N, 2.N) budou mít prezenční výuku dle rozvrhu.
Václav Ulvr, ředitel školy

Rubrika »Aktuality«

Markéta Tučková

Archiv všech aktualit