Seznam všech aktualit

Výměna v Aachen

V termínu od 20. 1. do 27. 1. 2018 se uskutečnila 2. část studentské výměny třídy 3N s německým Pius-Gymnáziem v Cáchách.

Po náročné cestě z Liberce do Cách si české studenty vyzvedli jejich výměnní partneři s rodinami a společně strávili večer a následující nedělní den programem, který sami naplánovali.

V pondělí začali čeští studenti společně s německými z Cách i z Lipska pracovat ve vybraných workshopech. Odpoledne jsme šli na prohlídku místního chrámu. Náš úterní den započal brzkým odjezdem z Cách do Bruselu. Nejdříve jsme měli přednášku a diskusi se Sabine Verheyen, německou euro-poslankyní, která je absolventkou Pius-Gymnázia.  Poté jsme navštívili plenární sál a interaktivní výstavu v parlamentáriu.

Náplní středy bylo pokračovat v projektové práci. Odpoledne jsme měli možnost prohlédnout si místní radnici. Ve čtvrtek jsme jeli do bývalého hlavního města Bonn. Tam jsme si mohli prohlédnout vilu Hammerschmidt, v současné době 2. oficiální sídlo spolkového prezidenta pana Franka Waltera Steinmeiera, poté jsme si prošli vládní a parlamentní čtvrť. Následoval polední rozchod v centru města. Nakonec jsme se dozvěděli zajímavosti o minulosti východního a západního Německa ve známém muzeu „Haus der Geschichte“. Den jsme si moc užili, i když se nám zpáteční cesta trochu prodloužila. V pátek jsme dokončili naše projekty a poté jsme naše nápady prezentovali.

V sobotu ráno jsme se všichni sešli na nádraží, rozloučili se a večer v pořádku dojeli zpět do Liberce.

Kateřina Holubová (studentka 3N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy