Seznam všech aktualit

Pošmournou středu rozjasnily výkony účastníků LinguaFestu

I když venku byla plískanice a sychravo, v aule naší školy panovala ve středu 14. března milá a radostná atmosféra. Konal se tu totiž už 4. ročník LinguaFestu, festivalu v mluveném nebo hudebním uměleckém projevu v cizích jazycích.

Letos se přehlídky zúčastnili zástupci čtyř gymnázií Libereckého kraje: Gymnázia Jeronýmova, Doctriny – Podještědského gymnázia, Gymnázia Dr. Randy z Jablonce nad Nisou a samozřejmě našeho Gymnázia F. X. Šaldy. Program byl opět velmi pestrý, od dvou pohádek v angličtině a německé hříčky o hledání vlastní identity přes poezii Edgara Allana Poea a Guillauma Apollinaira až po francouzské šansony od Zaz či Edith Piaf a ruskou častušku.

Při obtížném rozhodování o laureátech by s porotou sestávající z učitelů cizích jazyků a HV zúčastněných škol asi nikdo neměnil. Ta na konec vybrala za laureáty festivalu kolektiv žáků kvarty Gymnázia F. X. Šaldy za pohádku The Canterville Ghost, Alenu Jansovou z Gymnázia Dr. Randy za dechberoucí recitaci básně The Raven a kolektiv šesti dívek z Gymnázia F. X. Šaldy a Gymnázia Jeronýmova za vlastní hudební aranžmá pěti písní v pěti cizích jazycích. Pamětní listy a drobnou odměnu ale obdržela všechna vystoupení, takže s prázdnou neodešel nikdo.

Velmi děkujeme hlavnímu sponzorovi akce panu J. Vrabcovi z firmy Rosimpex a SRSPŠ za finanční podporu a všem účastníkům ještě jednou za velice kvalitní vystoupení.

Mgr. Štěpánka Fantová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy