Seznam všech aktualit

Ruštináři bodují

Dne 14. března 2018 se u nás na gymnáziu uskutečnil již 5. ročník krajského kola  festivalu uměleckého přednesu poezie, prózy a písní v ruském jazyce ARS POETICA - Puškinův památník. Letošního ročníku se zúčastnily Gymnázium Mimoň, Obchodní akademie Česká Lípa a naše gymnázium. Základní školy tentokrát reprezentovala ZŠ Turnov, Žižkova ul. (Další zájemci o festival se bohužel, omluvili kvůli chřipkové epidemii. Snad tedy příště.)

Diváci shlédli krásná představení, tři pohádky a jedno hudební vystoupení.  Naše žákyně z 3. A - Eva Bartáková, Šárka Honová, Klára Holubová, Natálie Kopecká a Dominika Tužová obsadily s adaptací pohádky O stříbrném talířku a zralém jablíčku 1. místo v kategorii SŠ – kolektiv a postupují do celostátního kola, které proběhne v červnu tohoto roku v Praze.

Děkujeme panu Bc. Jindřichu Vrabcovi z  firmy ROSIMPEX, s.r.o., za finanční podporu festivalu.

Ve stejném týdnu, dne 16. března 2018, se konalo krajské kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce v Domě dětí a mládeže Větrník v Liberci. V soutěži, ve které si žáci základních a středních škol Libereckého kraje poměřují své síly v jazykových a komunikačních dovednostech, obsadili naše Bára Činčurová (4. A) 1. místo, Natálie Kopecká (3. A) 2. místo a Vít Randula (4. A) 4. místo v kategorii SŠI. Bára bude naše gymnázium také reprezentovat v celostátním kole v Praze v dubnu 2018.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho gymnázia.

Mgr. Zuzana Kostincová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy