Seznam všech aktualit

Slunečný Bílý Potok

Ve středu 19. 9. 2018 se třídy 1. A a 1. B  společně vydaly na harmonizační pobyt do Bílého Potoka. Kromě studentů se Dnů poznání zúčastnili i pan profesor Hloušek s paní profesorkou Lysičanovou – třídní obou tříd, instruktoři z řad studentů i absolventů a v neposlední řadě pan profesor Jirovský, který akci organizoval.

Všechno začalo ráno na nádraží v Liberci, kde jsme se kvůli problémům s kapacitou nevešli do vlaku,  a tak jsme se během následující hodiny a půl seznamovali už na nástupišti. Po několika zábavných hrách konečně přijel další vlak a my jsme v dobré náladě mířili do klidné krajiny v okolí Bílého Potoka. Na místě jsme se ubytovali, najedli a potom už na nás čekal skvěle připravený, aktivitami nabitý program plný her, které nás nepochybně zharmonizovaly. Měli jsme dokonce možnost jít pozorovat kouzelný východ slunce z vyhlídky Paličník, což pochopitelně zahrnovalo vstávání v nekřesťanskou hodinu, kvůli kterému si tu nádhernou podívanou nechalo pár z nás ujít.

Celé tři dny probíhaly v přátelském duchu, měli jsme příležitost nejen seznámit se navzájem, ale i poznat našeho pana profesora třídního, instruktory a druhou třídu, včetně její paní profesorky třídní. Věřím, že mohu za všechny zúčastněné dodat, že jsme si akci užili a vracíme se jako dva přátelské kolektivy (a jeden velký).

Na závěr bych jménem všech ráda poděkovala zmíněným instruktorům za výbornou organizaci a značnou pomoc v poznávání nových spolužáků i učitelů.

Jana Sokolová (studentka 1. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy