Seznam všech aktualit

Wiesentheid v Liberci

Odzvonilo nám půl páté a po tradičním odpoledním vyučování němčiny jsme se vydali na liberecké nádraží, kde proběhlo první setkání s někým, s kým jsme strávili následující týden – s našimi výměnnými partnery z Wiesentheidu.

Tentýž den, tudíž první čtvrtek v říjnu jsme naše nové přátele ubytovali ve svých domovech a připravili je na páteční výlet do Prahy. Hlavní město jsme si užili jak na Pražském hradě, tak i v Palladiu. Víkend jsme strávili především v Liberci a jeho okolí. Náš individuální program se skládal z návštěvy Ještědu, hraní bowlingu a tzv. laser game.

Následující den na nás čekala v německé knihovně práce na projektu s tématem „Jugendkultur – gestern und heute.“ Po úspěšném odprezentování jsme byli přivítáni na liberecké radnici. Ideálním zakončením dne se stalo Stadtralley. Odpoledne jsme se mohli pouze těšit na úterní návštěvu sklárny v Harrachově, kde nám byl také umožněn vstup do tamějšího muzea.

Poslední společný den jsme strávili v Jizerských horách nádhernou procházkou ze Smědavy na Jizerku. Počasí nám přálo a prosluněná příroda příjemně ukončila část výměny u nás.

Tímto bych chtěla poděkovat p.  profesorce Šípové a německým vyučujícím  za skvělou organizaci celého projektu a věřím, že 2N i přátelé z Wiesentheidu našli vhodná slova díků vyučujícím  a všem spolupracujícím, kteří se na našem projektu podíleli.

Lucie Loumová (studentka 2N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy