Seznam všech aktualit

Harmonizační kurz prvních ročníků

Záškoláctví letošních prváků začalo hned zkraje školního roku. 7. září jsme se vydali na třídenní pobyt do penzionu Krakonoš v Bílém Potoce pod Smrkem. Na vlastní kůži jsme zjistili, že Bílý Potok je opravdu velmi deštivým místem, ale to nám nezabránilo v prožití příjemných chvil se svými spolužáky.

Už první den jsme se začali pilně poznávat nejen v rámci třídy, ale i mezitřídně. Chodili jsme na schůzky a konverzovali na předem určená témata, bez mluvení jsme se zvládli seřadit podle nejrůznějších požadavků (včetně délky ukazováčků nebo třeba barvy spodního prádla), pochutnali jsme si na čokoládě v netradičním FASTfoodu a na závěr dne jsme byli poučeni o metodách učení se.

Druhý den jsme nebyli  ochuzeni o nádherný půldenní výlet k nedalekým vodopádům.  Po návratu a výtečném obědě následovaly hry, jejichž obtížnost se mírně zvyšovala. Jednalo se o Ponorky, Ovce (pracovní název zněl Pasáci), Svlékací řetěz (atmosféra už mírně houstla) a malování částmi těla (přičemž naše těla byla více zmalována než plátna). Večerní program spočíval v intenzivním poznávání své třídy, ale také jsme měli možnost nahlédnout do života našich třídních profesorů.

Poslední den jsme si vyzkoušeli, zda si dostatečně věříme. Zjišťovali jsme to pomocí „Uličky důvěry“ a vyzkoušeli jsme si také, zda svým spolužákům můžeme svěřit život díky „Skoku důvěry“. Pobyt  jsme všichni nejen přežili, ale k tomu jsme si ho taky náramně užívali a budeme na něj s láskou ještě dlouho vzpomínat.

Anna Michlová (studentka 1. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy