Seznam všech aktualit

Anglie 2015

Ve dnech 12. – 19. září se 14 studentů napříč třídami pod vedením paní prof. Oplištilové účastnilo zájezdu do Anglie, přesněji do okolí města Brighton. Po dlouhé noční cestě autobusem nás trajekt dopravil na devátý největší ostrov světa – Velkou Británii. Na programu prvního dne bylo přístavní město Portsmouth, kde se nachází jedna z nejslavnějších britských lodí, HMS Victory. Večer jsme se ubytovali v rodinách ve městě Shoreham, jež leží pár minut od Brightonu.

V dalších dnech jsme dopoledne chodili do školy a poté jsme se vydali na prohlídku zajímavostí z okolí. Zhlédli jsme města Brighton, Hastings, hrad Hever Castle, křídové útesy Seven Sisters nebo třeba Lancing college, na níž stojí jeden rok studia v přepočtu zhruba 1 100 000 Kč!!!Na poslední den jsme měli přichystán celodenní výlet do Londýna, po němž následovala už pouze cesta autobusem domů.

Co nás rozhodně neminulo, bylo typické anglické počasí, déšť se nám vyhnul pouze ve čtvrtek, jinak bylo počasí jako na horské dráze. Zájezd lze jistě považovat za úspěšný, jelikož se nikdo za celou dobu neztratil a samozřejmě se všem (nebo alespoň většině) líbil.

Jakub Strašlipka (student kvarty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy