Seznam všech aktualit

První letošní turnaj v debatování

První letošní turnaj XXI. ročníku Debatní ligy a Debate League se konal v České Třebové, shodou okolností právě sem přijeli na první ligový turnaj debatéři i loni. Přesto tu bylo několik novinek,a to nová pravidla a vysoká účast. 20 týmů v české lize a neuvěřitelných 17 v anglické, což je nejvyšší počet týmů v Debate league, co kdo pamatuje. A navíc to byl první turnaj, na kterém měl Liberec 3 rozhodčí, svou akreditaci tak krom trenérky Aleny Čechové uplatnili i loňští absolventi Martina Valešová a Aleš Suchomel.

Liberec vyslal tři týmy, loňské finalisty Squirrel Submarine (Karolína Labská, Daniel Procházka, Anna Rousková), tým plný nadějí Pacifiction (Barbora Balcarová, Lenka Niesigová, Štěpán Matuský) a úplné nováčky Lutra Felix (Kateřina Sakmaryová, Mercedes Mazánková, Filip Kout, Matěj Štula).

Po debatách na teze Stát by neměl jakkoli omezovat projevy názorů a Schengenský prostor přinesl víc škody než užitku a nepřipravených na téma Soutěže krásy jsou škodlivé a Školka by měla být povinná pro všechny děti před nástupem na základní školu, tedy po náročném víkendu, týmy podlehly Českým drahám a na cestě z České Třebové strávily šest a půl hodiny. Téma turnaje „Stanice Česká Třebová“ se jim trochu vymstilo.

A jak nakonec Liberec dopadl (krom několika nových odznáčků za debatní aktivitu) najdete v podrobném rozpisu zde.

Za měsíc jedeme do Opavy!

Anna Rousková (studentka septimy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy