Seznam všech aktualit

Běžci GFXŠ na republikovém finále druzí

Je 22. 10. 2015 a do kempu u Stříbrného rybníka v Hradci Králové se sjíždí běžci ze všech koutů naší země. Do republikového finále v přespolním běhu postoupila pouze nejlepší družstva z krajských kol. Díky výborným výkonům našich studentů v předešlých kolech reprezentuje Liberecký kraj Gymnázium F. X. Šaldy.

Konkurence je obrovská. Kam se jen podíváte, rozcvičují se sportovci v reprezentačním oblečení. Někde to jsou triatlonisti, běžkaři, jinde zase atleti nebo cyklisti. Rovinatá trať dlouhá 4500m vede okolo rybníka. Čeká se tedy velmi rychlý závod.

Jde se na to! Hlavní rozhodčí si rovná všechny účastníky na startovní čáře. Startovní výstřel rozhýbe více než 70 běžců vpřed. Následuje lehká strkanice, ale pole se rychle trhá. Kluci bojují o každou pozici se svými soupeři. Nakonec nejlépe dobíhá Vojta Málek na 6. místě, kousek za ním Martin Semerád (8.) následovaný Víťou Koštejnem (20.) a Petrem Melicharem (25.), přibližně v polovině startovního pole dobíhají bratří Markové, nejprve Lukáš (39.) a pak Kuba (43.).

Na jaké místo nám to bude stačit? To se dozvíme až po sečtení výsledků. Následuje chvíle nervozity, která se rychle mění v obrovskou radost. Jsme druzí! Euforie ze skvělého výsledku je navíc umocněná vybojovaným postupem na Evropské finále v Polsku.

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme spoustu vydřených závodů nejen za GFXŠ.

Mgr. Martin Luštický

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy