Seznam všech aktualit

Předvánoční setkání s loňskými absolventy

V úterý 22. prosince jsme se - studenti všech čtyř letošních maturitních tříd - místo v kině sešli v německé knihovně a spolu s paní profesorkou Šípovou jsme se s odhodláním pustili do pronikání do formulářů přihlášek na vysoké školy.

Poté nás navštívilo mnoho loňských maturantů a rozproudila se tak velmi přínosná a zábavná debata o životě a přežívání na vysokých školách. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, triků a tipů. Na závěr naší netypické „vánoční besídky“ si nás absolventi rozdělili do menších skupin a představovali nám své školy. Měli jsme tak možnost rozhodnout se mezi povídáním o Univerzitě Palackého v Olomouci, o studiu architektury a uměleckých oborů, dále o studiu psychologie, medicíny, o studiu na Vysoké škole ekonomické a studiu v zahraničí.

Tento den se velice povedl, pro každého byl přínosný a několika z nás pomohl v rozhodování o našem budoucím studiu. A tak nás nakonec ani trošku nemrzelo, že jsme zmeškali film Marťan, jelikož to pravé akční sci-fi nás teprve čeká…

Kristýna Klementová (studentka 4. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy