Seznam všech aktualit

4N na HIV kurzu

Byla středa 25. 2. 8.00 a 4N právě vyrážela na kurz HIV. Po zhruba hodinové cestě vlakem a půlhodinové cestě pěšky skrz malebnou vesničku Bílý Potok jsme dorazili vyhladovělí do penzionu Krakonoš, který se měl stát na příští 3 dny naším domovem.

Po obědě jsme dostali první výtvarný úkol – vyfotit originální autoportrét. Z úkolu vzešla skutečně originální a velkolepá díla. Někdo využil vypuštěného bazénu, někdo fotil v potoce, na mostě, někdo si zase pohrál s Photoshopem. Když bylo dofoceno, vrhli jsme se na odpolední program, ve kterém jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Každá skupina měla za úkol buď nacvičit krátké pantomimické vystoupení, nebo natočit zhruba půlminutové stop trikové video. Čas rychle utekl a po večeři jsme vyřezávali z papíru lampičky. Potom jsme společně sledovali pantomimická představení, stop triky a autoportréty.

Druhý den byl ještě nabitější než ten první. Opět rozděleni na skupiny jsme namlouvali krátkou, detektivní, rozhlasovou hru. Druhá půlka mezitím vytvářela a fotila land art – umění, kdy umělec zasadí své dílo do krajiny a vyfotí. Zase nám přišel vhod blízký potok. Odpoledne jsme malovali malé výřezy z krajiny a hlavně cvičili kabaretní představení. Večer jsme jako obvykle sledovali, co jsme za den vytvořili, hlavně pak obě kabaretní vystoupení.

Třetí den, odjezdový, jsme stihli pouze postavit věže ze špejlí a marshmallow a zhodnotit kurz, který jsme tou dobou měli všichni už téměř za sebou. Pak jsme vyrazili na nádraží a vlak zpátky domů…

Jáchym Kvasnička (student 4N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy