Seznam všech aktualit

Debatní výprava do Nymburka

O víkendu se dva naše debatní týmy zúčastnily debatního turnaje v Nymburce. Tentokrát se debatovalo na teze „Mezinárodní měnový fond přináší více škody než užitku“ nebo „Lékaři by měli policii hlásit podezření na domácí násilí.“

Kromě zkušeného týmu Pacifiction (Karolína Labská, Lenka Niesigová, Štěpán Matuský) se na turnaj vypravila i naše nová naděje, tým Utopenci (Jiří Viták, Kryštof Havlík, Marek Sojka). Nováčkům se nejprve moc nedařilo, silní soupeři jim cestu k úspěchu velmi znesnadňovali. Nakonec však Utopenci získali svůj první bod. Odjížděli tedy z turnaje spokojení a motivovaní do dalšího debatování.

Tým Pacifiction měl už po minulém turnaji našlápnuto do finále celé debatní ligy, a tak nebylo divu, že byl značně motivovaný a také nervózní. První debata se našim favoritům povedla na výbornou. Se ziskem tří bodů bojoval Pacifiction dál a po třech dalších debatách se jeho zisk ztrojnásobil. Poslední debatu sice prohrál, na postupu do finále ho to ale neohrozilo, a tak jsme se neradovali z vítězství na turnaji, ale rovnou z postupu do FINÁLE DEBATNÍ LIGY!

Z turnaje si odvážíme spoustu nových zážitků, tým Pacifiction navíc spoustu motivace do tvrdé práce při přípravách na největší boj své debatní kariéry.

Lenka Niesigová (studentka 3. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy