Seznam všech aktualit

Festival Jeden svět

Ve středu 6. dubna se žáci třetích ročníků našeho gymnázia v rámci festivalu dokumentárních filmů Jeden svět zúčastnili promítání snímku o Ukrajině nesoucího název Blízký daleký východ. Film nám nastínil současnou situaci ve válkou zmítané Ukrajině. Díky kameře jsme také měli možnost nahlédnout do života a domácností běžných lidí, kteří se ze všech sil snaží stále si zachovávat nejen svou kulturu, ale i dobrou náladu a především naději na lepší zítřky.

Promítání se konalo v Experimentálním studiu v PKO a trvalo zhruba hodinu, přičemž po dokumentu následovala i krátká debata s hostem, který sám na Ukrajině mnohokrát byl, tudíž mohl zodpovědět případné dotazy ohledně tamější politické situace.

Celá akce v nás zanechala smíšené pocity – nevěděli jsme, jestli se nám má dokument líbit, nebo jestli máme být spíš rozrušení z toho, co se děje v zemi, která je od nás až nebezpečně blízko. Nakonec ale byly dojmy z filmu veskrze pozitivní – velký podíl na tom určitě mělo i to, že téma dokumentu jsme si sami odhlasovali, a proto jsme měli jistotu, že uvidíme film o něčem, co nás zaujme.

Viktorie Havrdová (studentka  septimy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy