Seznam všech aktualit

Eurorebus opět v akci!

V sobotu 16. dubna se v Ústí nad Labem konalo krajské kolo soutěže Eurorebus. Za naše gymnázium se v několika kategoriích kvalifikovalo 14 tříd a 21 jednotlivců. Samotné testy byly zpestřeny mnoha doprovodnými hrami spojenými s různými tématy. Během vyhlašování výsledků pak nastal důvod k radosti. Za třídy postoupily z prvních míst ve svých kategoriích kvarta ve složení Jakub Strašlipka, Markéta Pavlíková a Viktorie Vondráčková a 4. B, kterou reprezentovali Lukáš Klein, Jakub Jokl a Klára Putzová. Naději na celostátní kolo, které proběhne 6. června v Praze, mají však ještě prima a 2. N.

Kategorie jednotlivců přinesla několik umístění na stupních vítězů. Hned při své první účasti obsadil skvělé 2. místo v kategorii ZŠ01 Vojtěch Vávra ze sekundy a v kategorii ZŠ02 nám pak patřily celé stupně vítězů: 1. místo Jakub Strašlipka (kvarta), 2. místo Ema Tomanová (2. N) a 3. místo Markéta Pavlíková (kvarta). Společně s nimi postoupili do celostátního kola ze 4. míst ještě Natálie Adamcová (sekunda) a Lukáš Klein (4. B). Kompletní výsledkové listiny.

Za věnovaný víkendový čas patří dík nejen reprezentantům, ale i paní profesorce Hrnčířové za organizaci i doprovod. Soutěžte s námi až do 25. května, ve hře je pohár pro nejlepší školu!

Dominik Patzner (student 4. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy