Seznam všech aktualit

Nejlepší středoškolští orientační běžci v kraji jsou na FX!

Lyžařský areál Břízky v Jablonci nad Nisou byl v pátek 29. 4. dějištěm krajského kola v orientačním běhu. Výprava našeho gymnázia se skládala ze zkušených závodníků, ale i úplných nováčků, kteří chtěli zabojovat o účast v republikovém finále. Terén závodu nebyl vůbec jednoduchý, vysoké borůvčí schovávalo mnohé kameny a navíc se zde objevovaly zbytky sněhu po předchozích přeháňkách. Když k tomu přičteme orientačně náročné tratě, nečekal běžce vůbec jednoduchý závod.

Naši žáci si ale nevedli vůbec špatně. Příprava na maturitní zkoušky neubrala nic na formě Matouše Fürsta, který kategorii HS ovládl. Na stupních vítězů mu dělal společnost na 3. místě Víťa Koštejn. Skvělé umístění zaznamenala Anna Fürstová, která skočila na 4. místě v DS. Pro stejné umístění si v kategorii D9 doběhla Markéta Pavlíková.

Soutěž družstev je vždy velmi vyrovnaná a výsledek závisí na umístění každého závodníka. Díky skvělému týmovému výkonu se i letos může radovat naše gymnázium z vítězství v kategorii středních škol v kraji a postupu na celostátní finále, což se nám podařilo už po třetí v řadě.

Děkujeme všem za reprezentaci a přejeme vždy správný směr!

Mgr. Martin Luštický

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy