Seznam všech aktualit

Cum amore na hudebním festivalu v Belgii

Letos se pěvecký sbor Cum amore účastnil Evropského hudebního festivalu mládeže v belgickém Neerpeltu. Ve čtvrtek 28. dubna jsme vyjeli po desáté hodině večerní od budovy gymnázia. V autobuse bylo horko, ale i přes to většina osazenstva do půlnoci usnula. U některých jedinců se spánek dostavil až okolo třetí hodiny ranní, což jejich spolusedící rozhodně neocenili.

V pátek jsme dorazili do belgického Genku, kde nás ubytovaly hostitelské rodiny. Ještě v pátek večer nás čekal první koncert, v sobotu prohlídka města Neerpeltu, v kterém se soutěžilo, a workshop s velice sympatickým, lehce hipsterským dirigentem. Někteří z nás strávili večer se svými hostitelskými rodinami na večeři nebo na místní pouti.

V neděli ráno jsme se přesunuli opět do Neerpeltu, ale tentokrát nás čekalo už soutěžní vystoupení. Největším zážitkem pro nás bylo vystoupení sboru z Finska a v odpoledních hodinách průvod všech účastníků Neerpeltem. Pochodovali jsme společně s pražským sborem a později se s námi začal družit i sbor ze Švýcarska. Po průvodu následovalo epické vyhlašování výsledků v obrovské sportovní hale. Umístili jsme se ve stříbrném pásmu.

Po osmé hodině večerní jsme unavení vyrazili zpět do Liberce. Děkujeme sbormistryni Zuzce Kubelkové a Janče Vondráčkové za pevné nervy a perfektní organizaci úžasného zážitku.

Aneta Pokorná (Cum amore)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy