Seznam všech aktualit

Narace & Interpretace 2016

Od devátého do třináctého května letošního roku měli v proslulém penzionu Krakonoš v Bílém Potoce celkem napilno, protože jej přijela okupovat smečka předmaturitních studentů FX, kteří se rozhodli oddat se pro seminární týden společenským vědám a českému jazyku.

Pracovní týden to byl skutečně intenzivní; po skončení kurzu jsme zpět do Liberce odjížděli obtěžkáni kromě vědomostí také stohem nově získaných papírů s edukativními texty, a ještě k tomu jsme se během výjezdového semináře naučili, co vlastně znamenají takzvaně dětské pohádky, co je to ve skutečnosti kýč, co všechno jsou lidé ochotni udělat pro umění nebo jak se v USA dělá reklama pro děti.

Mnozí z nás se také na kurzu naučili hrát stolní tenis, jiní zase díky svéráznému českému jídelníčku požili dostatek masa na půl roku dopředu. Především jsme si však užívali komorní atmosféru semináře a čerstvý horský vzduch. Věřím, že nejsem jediná, komu těch pět dní připadalo tak krátkých, že jsme se ani nestačili rozkoukat a už jsme si zase balili batohy zpět domů…

Viktorie Havrdová (studentka septimy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy