Seznam všech aktualit

Výlety primánů

Naše dvoudenní výletní putování začalo srazem na libereckém autobusovém nádraží, odkud jsme se vydali na naši první zastávku v Českém Dubu. Jako první jsme se vydali do Johanitské komendy. Prohlídku jsme si užili, provázeli nás dva milí průvodci, kteří nám pokládali různé otázky, které jsme po týmech řešili. S průvodci jsme šli ještě do Podještědského muzea, ve kterém byly zajímavé exponáty z historie města, ale i ze života Karolíny Světlé. Po muzeu už nastal slíbený dvouhodinový rozchod. Někdo si prošel město, většina prošla místní potraviny nebo šla do cukrárny, ve které měli výbornou zmrzlinu. Potom už jsme museli domů, ale na zastávce jsme si ještě stačili zahrát pár her.

Druhý den nás čekal výlet, tentokrát do Poniklé. Jeli jsme také autobusem, ale „luxusním“. Cesta trvala asi hodinu a půl, ale hráli jsme spoustu her a cesta rychle uběhla. V Poniklé jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna šla nejdříve do muzea krkonošských řemesel a druhá na exkurzi ve firmě Rautis. Na obou místech se nám líbilo, ale většina se těšila na pauzu, o které jsme přeskakovali místní malý potůček, což většinu náramně bavilo.

Výlety se nám moc líbily. Děkujeme paní profesorce Lankové a Podzimkové za sílu a trpělivost a doufáme, že se vydáme i na další výlety!

Barbora Plecháčová (studentka primy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy