Seznam všech aktualit

2. A v cyklochůzi

Dny 25. a 26. května trávila třída 2. A ve znamení třídní exkurze u vodní nádrže Kristýna v Hrádku nad Nisou. Terén jsme si raději předběžně obhlédli již 24. května během zeměpisné exkurze s panem profesorem Taibrem, takže zbývalo už jen jediné dilema. Pěšky, nebo na kole? No přece obojí!

Rozděleni na dvě skupiny jsme ale nezůstali dlouho. Jakmile jsme si totiž trochu zútulnili chatky a naobědvali se, byl čas na výšlap do žitavského Tierparku, menší ZOO, kde nám byl umožněn pohyb přímo mezi zvířaty.

Po příchodu zpět do kempu následovala večeře. Někteří se pustili do vaření, jiní vsadili na zdejší restaurace. Ve večerním programu pak nesměly chybět hry a společné aktivity.

Dopolední rozcvičku jsme příštího dne absolvovali ve fitness parku kolem Kristýny, a když jsme si pořídili společnou fotku, zamávali pěšáci spolu s třídní profesorkou Karolínou Lysičanovou cyklistům, kteří putovali v doprovodu našich profesorek Renaty Velecké a Ivany Buchalové, a obě skupiny se bez újmy na zdraví vrátily domů.

Bára Činčurová (studentka 2. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy