Seznam všech aktualit

Týden s přáteli z Hannoveru

Od neděle 5. června do soboty 11. června hostilo 13 studentů kvarty žáky z hannoverské školy IGS Muehlenberg. Hned po příjezdu jsme si odvezli naše kamarády do rodin, kde se ubytovali, a přesto, že za sebou měli sedmihodinovou cestu vlakem, povídali jsme si s nimi až do noci. Další den jsme je vzali na krátkou prohlídku školy, pak jsme šli společně na radnici, kde jsme byli slavnostně uvítáni a obdrželi malé dary. Poté si Němci prohlédli nejzajímavější památky v Liberci. Znovu jsme se s nimi setkali v ZOO, kde jsme zakončili pondělní program.

V úterý jsme se vyvezli lanovkou na Ještěd. Následovalo pořizování tisíců fotek, ať už na Snapchat, do videí nebo kamkoli jinam. Za neustálého zpěvu jsme sešli na Pláně a zahráli si fotbal. Odpoledne si každý vymýšlel program sám, ale většina z nás se potkala v bazénu a ostatní v IQlandii. Den jsme završili v pizzerii pořádnou večeří.

Středeční den jsme strávili cestou z Oldřichova do Hejnic. V plánu byla i Libverda, ale „prý je to moc daleko a do kopce“ (v okolí Hannoveru nejsou žádné kopce). Tak jsme se do Liberce vrátili dřív asi o dvě hodiny, které jsme proleželi u liberecké přehrady.

Prohlídku Muzea skla a bižuterie v Jablonci n. N. jsme si dali ve čtvrtek. Odpoledne jsme se přemístili na louku, kde jsme opékali buřty. Poslední bod společného programu byla Liberecká výšina. Výlet jsme zkrátili, protože snad všichni studenti z Hannoveru odmítali další kopce navíc. Odpolední aktivitu si opět každý vymýšlel sám. Někteří šli na lasergame, jiní na nákupy nebo na zkoušku školního sboru, ale všichni jsme se setkali na závěrečné „Gartenparty“ a následně jsme si poslechli koncert Cum Amore. V neděli jsme se s přáteli z Hannoveru museli rozloučit a loučení to rozhodně nebylo jednoduché, došlo i na slzy.

Týden jsme si všichni moc užili, poznali jsme nové přátele, naučili se německé písničky a tanečky, procvičili jsme si cizí jazyky, a jelikož bylo krásné počasí, mohli jsme podniknout řadu pěkných výletů. Už teď mohu za všechny říct, že se na druhou část výměny do Hannoveru moc těšíme. Poděkování patří paním profesorkám Ouhelové a Tůmové za skvělý program, pevné nervy a trpělivost.

Markéta Pavlíková (studentka kvarty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy