Seznam všech aktualit

Exkurze do Berlína

Ve dnech 19. – 21. září se 18 žáků ze 4. A, 4. B a oktávy vydalo na poznávací exkurzi do Berlína. Jako dozor s námi jely paní profesorky Hlaváčková a Dehmelt. Cesta vlakem rychle uběhla, jelikož většina z nás využila drahocenného času a přelouskávala povinnou četbu či literaturu na svou seminární práci. Po výstupu z vlaku si však už nikdo na školu ani nevzpomněl a nastala mírná euforie. Konečně jsme byli ve městě, o kterém jsme se, někteří tři, někteří sedm let, učili.

Program byl opravdu vyčerpávající, a to doslova. Prošli jsme si centrum Berlína se všemi památkami, jako byla Braniborská brána, televizní věž, ulice „Unter den Linden“ či Památník obětem holocaustu, a naše aplikace v chytrých telefonech hlásily každý večer nachozených cca 20 km. Část dalšího dne jsme strávili na Museums Insel v Neues Museum, kde jsme si prohlédli starověké sbírky umění, což se neobešlo bez věčného dohadování, zda se jedná o repliky, či nikoliv.

Fanoušci Hunger Games si přišli na své na monumentálním Olympia Stadionu, fanoušci graffiti zase na East Side Galerie, kde se táhly zbytky posprejované Berlínské zdi, kam až oko dohlédlo. Po setmění jsme se vydali po skupinkách nasávat noční atmosféru Berlína a další den, jak už to tak bývá, nezapomněla většina z nás vzít útokem Primark a jiné obchody. Díky množství asijských, arabských, indických a jiných restaurací byla pro mnohé exkurze i multikulturně-kulinářským zážitkem.

Myslím, že mohu za všechny napsat, že se pobyt v Berlíně vydařil a exkurzi bychom do příštích let doporučili všem mladším ročníkům.

Anna Absolonová (studentka 4. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy