Seznam všech aktualit

Naši studenti v televizní soutěži U6

Dne 23. 3. proběhlo v liberecké IQLANDII natáčení další série soutěžní hry U6. Naše školní družstvo tvořili tři odvážní kvartáni Vojtěch Petr Dušák, Kryštof Havlík, Stanislav Žák a neméně stateční terciáni Šárka Líbalová a Matyáš Kubíček. Jejich soupeři se stali studenti a studentky kvarty z Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci.

Obě družstva musela v soutěži projevit nejen znalosti a vědomosti, ale také rychlost, obratnost a pevné nervy. Leckdy rozhodovalo to, ke komu se přiklonila přelétavá Fortuna. Jako přímý pozorovatel mohu potvrdit, že se soutěžní zápolení neslo ve velice sportovním duchu, ze kterého by si mohli vzít příklad i leckteří dospělí.

Všichni z ostravského televizního štábu (zajímavým zážitkem bylo i jejich moravskoslezské nářečí), herci i pracovníci IQLANDIE se k nám chovali mile a velmi vstřícně a natáčení se neslo až v nečekaně příjemné a přátelské atmosféře. Myslím, že jsme získali cenné zkušenosti a byl to pro nás hezky strávený čas. Naši studenti a studentka bojovali směle a vytrvale až do samotného konce. Kdo je chce vidět v akci, nechť sleduje v květnu na Déčku U6 – úžasný svět techniky.

Mgr. Adam Lysičan

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy