Seznam všech aktualit

LinguaFest se letos opět vydařil

Po roce se na naší škole opět uskutečnil LinguaFest, přehlídka hudebního či mluveného uměleckého projevu v cizích jazycích, kterého se účastní studenti gymnázií z Libereckého kraje. Celkem se ve středu 17. března sešlo rekordních 130 účastníků (kromě našich studentů i studenti z Gymnázia Jeronýmova a Gymnázia Dr. Randy v Jablonci).

Program sestávající z šestnácti nejrůznějších vystoupení byl velmi pestrý a poutavý. Diváci měli možnost zhlédnout divadelní verze několika pohádek i hry od Shakespeara, zaposlouchat se do poezie Williama Blakea i jazzové rytmizované prózy, slyšet známé písně od Beatles, Zaz či Christiny Aguilery nebo se nechat unášet melodiemi ze slavných muzikálů či písní od Montserrat Caballé.

Porota měla letos při rozhodování o laureátech opravdu nelehký úkol, ale nakonec rozhodla, že laureáty festivalu letos budou kolektiv žáků tercie Gymnázia F. X. Šaldy za pohádku James and the Giant Peach, kolektiv studentů vyššího gymnázia z Gymnázia Jeronýmova s představením Little Shakespeare Never Killed Nobody a duo Sára Bieliková a Matěj Moleš z Gymnázia Jeronýmova za píseň Les Passants od zpěvačky Zaz. Všem blahopřejeme a už teď se těšíme na příští ročník!

Mgr. Štěpánka Fantová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy