Seznam všech aktualit

Debatéři na finále Debatní ligy

Nejúspěšnější turnaj letošní sezóny jsme započali v sobotu (22. 4.) u autobusu do Prahy ve hvězdném uskupení Kája, Robert, Domča a Anička. Jelikož se jednalo o Open turnaj, museli jsme se připravovat jen na polovinu debat. Celý víkend byl značně pohodový.

Po příjezdu jsme zamířili rovnou na Gymnázium Nad Alejí, kde se celý turnaj odehrával. První debatě předcházelo slavnostní zahájení, vyhlášení teze – „Žena potřebuje muže jako ryba velociped“ a hodinová příprava na samotnou debatu, která se potom zabývala problematikou mateřských pudů a ženské sexuality. Druhá nepřipravená debata položila otázku, zda by měl Harry Potter v hodinách literatury nahradit Staré pověsti české. Obě tyto debaty jsme - byť nepřesvědčivě - vyhráli.

Připravené debaty byly na tezi „Každý středoškolák by měl povinně strávit rok studiem v zahraničí“, což se nám podařilo obhájit, ale vyvrátit ne, takže jsme měli na kontě jednu další výhru a jednu prohru. Z turnaje jsme odjížděli se 3. místem, nejlepším řečníkem ve třech debatách a skvělým pocitem.

Turnaj ale nebyl jen o diplomech a soutěžení, v rámci večerní hry jsme například šli na procházku večerní Prahou a nádherným parkem u letohrádku Hvězda. Také jsme měli možnost přihlížet finálové debatě nejlepších týmů této sezóny, která se konala v Senátu PČR. V pondělí jsme se vrátili do Liberce dobře naladění a plni energie do nové, právě započaté, debatní sezóny.

Anna Stezková (studentka 1. A)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy