Seznam všech aktualit

Agora

Ve středu 10. 5. se dobrovolníci z 3. B a septimy utkali v diskuzním klání pořádaným Agora CE v Krajské vědecké knihovně v Liberci. A obstáli se ctí. Ze čtyř týmů gymnázií Libereckého kraje se jim nepodařilo udolat ve vyrovnaném finále pouze tým Gymnázia Dr. Antona Randy z Jablonce nad Nisou. Ze soutěže si Gymnázium F. X. Šaldy vedle druhého místa odnášelo také jedno individuální ocenění pro nejlepšího debatéra (tedy vlastně debatérku) a to pro Karolínu Labskou (7V).

Ale výsledek vlastně není až tak důležitý. Soutěž Studentská agora je koncipována jako propagace debat a diskusí, která má přinášet středoškolským studentům možnost tříbit si vlastní postoje, získávat komunikační dovednosti a také možnost setkávat se se zajímavými vrstevníky a osobnostmi z politiky a veřejného života. Letošním hostem soutěže byl teplický zastupitel a radní a především populární komentátor politiky na sociálních sítích Dominik Feri, který se nejen celkem zajímavě vyjadřoval k probíraným tématům, ale o přestávce také obstojně preludoval na klavír ve velkém sálu liberecké knihovny.

Nezbývá než doufat, že příští rok se organizátorům podaří získat pro tento potřebný podnik dostatečnou finanční podporu a další studenti si budou moci poměřit svoje schopnosti přesvědčovat a argumentovat.

Mgr. Jakub Ouhrabka

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy