Seznam všech aktualit

Zájezd do Anglie se vydařil

Ve dnech 14.–19. května se skupina studentů z našeho gymnázia vydala na poznávací zájezd do Anglie. Po dlouhé a vyčerpávající cestě autobusem a trajektem jsme konečně dojeli do cíle. První zastávkou bylo pobřežní městečko Dover, kde jsme navštívili významný hrad z 11. století. Dobová atmosféra a oslňující zeleň okolních luk a pastvin nás tak uhranula, že jsme se do Canterbury se slavnou katedrálou vydali po špatné straně silnice… Ve večerních hodinách jsme dorazili do okrajové části Londýna, kde jsme netrpělivě čekali na své hostitelské rodiny, které nás překvapily především svým netypickým přízvukem a výslovností anglického jazyka.

V následujících dnech jsme navštívili hlavní město Londýn se všemi jeho významnými pamětihodnostmi a také staré univerzitní město Cambridge, které v nás zažehlo jiskru touhy po dalším vzdělání.

I přes dlouhé přejezdy, u kterých nám jednou musela asistovat i policejní eskorta, a ustavičné popohánění zapříčiněné nedostatkem času jsme si pobyt plný anglických sendvičů velmi užili a načerpali mnoho cenných znalostí a zkušeností.

Adéla Pospíšilová, Tereza Nováková, Nikol Benešová a Michaela Schleiderová (studentky sexty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy