Seznam všech aktualit

Mezinárodní geografická olympiáda iGEO 2017 aneb „Dva týdny v Srbsku“

Ve dnech 2.–14. srpna se v srbském Bělehradě konala mezinárodní zeměpisná olympiáda (iGEO), které jsem se díky vítězství v celostátním kole mohl účastnit spolu s dalšími třemi reprezentanty České republiky.

V prvním týdnu se odehrávala samotná soutěž, během níž museli všichni účastníci prokázat své schopnosti a znalosti nejen geografie, ale i anglického jazyka. Soutěžilo se ve třech rozdílných testech: psaném testu znalostí, práci v terénu a multimediálním testu.

Druhý týden byl poté věnován poznávání celého Srbska nejen zrakem, ale ve velké míře také chutí, kdy nám bylo předkládáno velké množství místních „specialit“. Kdykoli se objevila překážka, český tým ji hravě přeskočil se svým mottem „Zážitek nemusí být pozitivní, nýbrž silný“ a budiž nám odměnou, že jsme se ve zdraví vrátili ze země, v níž vyrostly takové osobnosti jako Nikola Tesla nebo Gavrilo Princip.

A výsledek? Nejlépe se nám vydařila práce v terénu, ve které jsem obsadil 5. místo a náš český tým 3. místo. Celkově ze 160 soutěžících 41 zemí světa jsem se umístil na, pro mě pěkném, 46. místě, což bylo jedno z bronzových umístění (40.–80. místo). Jako tým jsme obsadili 23. místo.

Nyní nezbývá nic jiného, než spustit plán „Kanada 2018“… Foto1,foto2.

Jakub Strašlipka (student 6V)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy