Seznam všech aktualit

Berlín 2017

Jako každý rok se zájemci ze 4.A, 4.B a 8V účastnili třídenního zájezdu do Berlína. V pondělí 18.9. v ranních hodinách jsme se sešli v počtu 24 žáků s paní profesorkou Šípovou a Veleckou na libereckém vlakovém nádraží. Odsud jsme cestovali mnoha spoji až do hlavního města Německa.

Hned poté, co jsme se ubytovali v hostelu, jsme vyrazili na první obchůzku po městě. Měli jsme možnost vidět překrásnou Neptunovu kašnu, známou Fernsehturm, Potsdamer Platz nebo Berliner Dom, a to vše jsme pozorovali v zlatavé záři odpoledního slunce. Na programu byla i zajímavá prohlídka Bundestagu. Do hostelu jsme se dostali v pozdních večerních hodinách, a to jen proto, že jsme se nechali unést večerní krásou města.

Druhý den jsme vyrazili velmi brzy ráno na další poznávání Berlína. Tentokrát jsme navštívili dochované části Berlínské zdi, poté zrekonstruované Neues Museum, kde jsme viděli kouzelnou bustu královny Nefertiti. Odpoledne jsme si prohlédli Olympiastadion a k večeru jsme měli opět objednanou prohlídku v Bundeskanzleramt.

Třetí den začal balením věcí na cestu zpět. Poslední zastávkou bylo muzeum bývalého hraničního přechodu Checkpoint Charlie. Celý výlet jsme zakončili nákupem jídla na zpáteční cestu a poté jsme se vydali vlakem do Liberce. Měli jsme štěstí, po celý výlet nám přálo slunečné počasí a také jsme měli skvělý pedagogický dozor. Exkurzi do Berlína jsme si proto opravdu užili!

Ema Chudobová (studentka 4. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy