Debatní klub při Gymnáziu F. X. Šaldy

Co je debatování?

Akademická debata je formou vzdělávací aktivity, která má podobu diskuze s přesně nastavenými etickými i formálními pravidly. Témata debat se dotýkají současných světových i společenských problémů a kontroverzních témat. Účastníci debaty tak zlepšují nejen své řečnické schopnosti, kritické myšlení a logické uvažování, ale učí se i novým znalostem týkající se dané problematiky a rozšiřují své obzory.

V minulých letech jsme debatovali například na téma minimální mzdy, organizovaného náboženství nebo Rady bezpečnosti OSN.

Debatní klub při Gymnáziu F. X. Šaldy

Debatní klub na naší škole má dlouholetou tradici. Členové klubu mají možnost rozvíjet své debatní schopnosti nejen na každotýdenních trénincích vedených koučem klubu nebo staršími studenty, ale i na celoročně pořádaných turnajích. Mimo klasického debatování v češtině je možné rozvíjet své jazykové dovednosti také v angličtině, studenti mají možnost vyjet na mezinárodní turnaje v zahraničí. Debatní klub nabízí zapojení do skvělé komunity studentů společně možností osobního rozvoje a to ve všech směrech.

Pokud vás náš debatní klub zaujal nebo byste se chtěli na něco zeptat, je možné kontaktovat nás na debatovani@gfxs.cz. Najdete nás také na Facebooku – Debatní klub GFXŠ. Rádi přivítáme všechny zájemce o debatování ze všech ročníků gymnázia všech úrovní zkušeností.

Jestli vás zajímá více informací o akademické debatě celkově, navštivte webové stránky Asociace Debatních Klubů – www.debatovani.cz.