Aktuality

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Céčko se dočkalo a soutěží od 15. do 21. října 2021. Všem přihlášeným držíme palce.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

RESTART v pojetí 2N

Jako každá třída se i 2N zapojila do projektu RESTART. Žáci z této třídy se rozhodli, že projekt vezmou sportovně jak tělem, tak i duší a stáhli si aplikaci EPP – POMÁHEJ POHYBEM. Přípravy projektu proběhly v pátek 24. 9., kdy se žáci rozdělili do pěti skupin – každá skupina měla na starosti něco jiného. Někdo musel vymyslet trasu, jiný zase vypočítat, kolik bodů získáme za ušlé kilometry atd… Během celého přípravného dne měly děti i paní profesorka třídní možnost se občerstvit z toho, co napekly děti či rodiče, ale také z toho, co napekla sama paní učitelka. Děti s paní třídní se na konci dne dobraly k velmi hezkému výsledku, že půjdou následující čtvrtek, tedy 30. 9., na pochod z Kryštofova Údolí přes Pláně, kde byl v plánu oběd, až nahoru na Ještěd. Naplánovaly také, že dolů by se eventuálně mohly svézt lanovkou, nebo kdyby bylo plno, tak ještě sejít po vlastních nohou. Třída 2N tímto také moc děkuje panu Šatavovi za jeho ochotu a hlavně trpělivost a za páteční pomoc.

Veronika Stránská (studentka 2N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Béčko soutěží od 8. do 14. října 2021. Všem přihlášeným z nižšího gymnázia držíme palce.

RNDr. Věra Jandíková

 

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

EUROREBUS UŽ BĚŽÍ!

Chcete se dozvědět spoustu zajímavých věcí, vyhrát některou z cen a ještě umožnit spolužákům utkat se v krajském kole o postup do kola celostátního? Tak neváhejte a zapojte se do vědomostní soutěže Eurorebus. Bližší informace na www.eurorebus.cz a u vyučujících geografie.

RNDr. Jana Hrnčířová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Vzpomínka na krajské kolo SOČ

Tak trochu stranou pozornosti proběhlo v květnu krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Děkujeme našim studentům, kteří se i přes ztížené podmínky do SOČ přihlásili, za reprezentaci školy, v případě Ondřeje Chwiedziuka a Barbory Tarabcové také za reprezentaci Libereckého kraje v celostátním kole,  a blahopřejeme k umístění. Výsledky našich studentů naleznete zde.

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Prima na Dnech poznávání

Ve dnech 13. – 15. 9. se uskutečnily Dny poznávání v Bílém Potoce v penzionu Krakonoš. V 9.00 se třída 1V sešla na nádraží v Liberci. Nasedli jsme do vlaku a hurá na výlet. V Raspenavě jsme přestoupili na vlak do Bílého Potoka. Jelikož jsme se už v Liberci setkali se svými instruktory, k penzionu jsme šlapali s nimi. Na nádvoří penzionu jsme se setkali s panem profesorem Minsterem, rozdělili jsme si pokoje a šup ven. Tam se nacházel bazén, který byl hlavním sídlem našich akcí.

Následující dny jsme vystřídali desítky her, například Trojnožku, Ovečky nebo Among Us. Některé měly pozitivní ohlas, některé negativní. Za mě byly všechny hry super, užil jsem si je. Ani jsme se nenadáli a už byl konec. Sbalili jsme si, rozloučili jsme se a šli zpátky na vlak. Tentokrát jsme nepřestupovali a cesta nám příjemně utekla.

Pobyt  byl skvělý, užili jsme si ho a vrátili bychom se znovu.

Sebastian Veselý (student primy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

1N se poznávala

Od pondělí 6. září až do středy 8. září odjela 1N na Dny poznávání do penzionu Krakonoš v Bílém Potoce.

Již ráno jsme se vydali na cestu vlakem, abychom se mohli co nejdříve se všemi seznámit. Když jsme vystoupili z vlaku, každý chytl nemoc, takže jste po cestě do penzionu mohli vidět lidi štěkající na auta nebo jak si někdo chce se všemi udělat fotku, zkrátka o zábavu bylo postaráno. Když jsme pak došli k penzionu, rozdělili jsme si pokoje a čekala nás spousta her a hlavně oběd. Odpoledne jsme si užili hru s toaletním papírem a vytváření portrétu naší paní učitelky.

Další dny se neobešly bez selfie výzvy, noční hry, divadelního představení a spousty dalších poznávacích her. Myslím, že téměř vše se třídě velmi líbilo.

Hrozně rychle to uteklo a už tu byl konec. Tak jsme si sbalili batohy a šli jsme na vlak domů. Mně se osobně vše moc líbilo.  Hlavně jsme poznali, jak skvělá třída jsme.

Johana Tandlerová (studentka 1N)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Světluška 2021

8. září jsme se my, studenti sexty, vydali do libereckých ulic, abychom pomohli Nadačnímu fondu Českého rozhlasu s projektem Světluška, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením. Prodávali jsme různé dárkové předměty, například zubní kartáčky, propisky, hrací karty nebo peněženky. Myslím, že to pro všechny byla zajímavá zkušenost – bylo zvláštní sledovat, jak každý oslovený člověk reaguje úplně jinak. Zároveň jsme získali dobrý pocit, že jsme pomohli potřebným.

Natálie Knězů (studentka sexty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Opět se uchází o vaši účast. Přihlaste se do 30. září 2021 na stránkách www.logickaolympiada.cz

Kategorie B pro nižší gymnázium soutěží od 8. do 14. října 2021, kategorie C pro vyšší gymnázium soutěží od 15. do 21. října 2021.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Zahájení nového školního roku 2021/2022

Školní rok bude zahájen ve středu 1. září 2021 v 8:20 pro všechny ročníky gymnázia.

Těšíme se na vás!

Rubrika »Aktuality«

Markéta Tučková

Archiv všech aktualit