Aktuality

Prima na Dnech poznávání

Ve dnech 13. – 15. 9. se uskutečnily Dny poznávání v Bílém Potoce v penzionu Krakonoš. V 9.00 se třída 1V sešla na nádraží v Liberci. Nasedli jsme do vlaku a hurá na výlet. V Raspenavě jsme přestoupili na vlak do Bílého Potoka. Jelikož jsme se už v Liberci setkali se svými instruktory, k penzionu jsme šlapali s nimi. Na nádvoří penzionu jsme se setkali s panem profesorem Minsterem, rozdělili jsme si pokoje a šup ven. Tam se nacházel bazén, který byl hlavním sídlem našich akcí.

Následující dny jsme vystřídali desítky her, například Trojnožku, Ovečky nebo Among Us. Některé měly pozitivní ohlas, některé negativní. Za mě byly všechny hry super, užil jsem si je. Ani jsme se nenadáli a už byl konec. Sbalili jsme si, rozloučili jsme se a šli zpátky na vlak. Tentokrát jsme nepřestupovali a cesta nám příjemně utekla.

Pobyt  byl skvělý, užili jsme si ho a vrátili bychom se znovu.

Sebastian Veselý (student primy)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Světluška 2021

8. září jsme se my, studenti sexty, vydali do libereckých ulic, abychom pomohli Nadačnímu fondu Českého rozhlasu s projektem Světluška, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením. Prodávali jsme různé dárkové předměty, například zubní kartáčky, propisky, hrací karty nebo peněženky. Myslím, že to pro všechny byla zajímavá zkušenost – bylo zvláštní sledovat, jak každý oslovený člověk reaguje úplně jinak. Zároveň jsme získali dobrý pocit, že jsme pomohli potřebným.

Natálie Knězů (studentka sexty)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Opět se uchází o vaši účast. Přihlaste se do 30. září 2021 na stránkách www.logickaolympiada.cz

Kategorie B pro nižší gymnázium soutěží od 8. do 14. října 2021, kategorie C pro vyšší gymnázium soutěží od 15. do 21. října 2021.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Zahájení nového školního roku 2021/2022

Školní rok bude zahájen ve středu 1. září 2021 v 8:20 pro všechny ročníky gymnázia.

Těšíme se na vás!

Rubrika »Aktuality«

Markéta Tučková

Informace z jídelny

Od 2. 9. 2021 se všem přihlášeným strávníkům, kteří mají na svém účtu v jídelně vloženu dostatečnou částku, automaticky navolí oběd číslo 1. (Na rozdíl od minulých let se žákům, kteří nemají na účtu dostatečnou částku, oběd nenavolí.)

Je tedy potřeba, aby každý, kdo bude chtít 2. 9. oběd, přinesl 1. 9. hotovost a obědy si předplatil. Děkujeme za pochopení.

Rubrika »Aktuality«

Markéta Tučková

Nový rozvrh hodin

Zveřejňujeme předpokládaný rozvrh hodin pro nový školní rok. Čas obědové přestávky je volen tak, aby bylo možno naplnit požadavky stanovené ministerstvem školství pro vydávání obědů ve školních jídelnách.

Rubrika »Aktuality«

Jan Voženílek

DofE expedice aneb Krkonoše s příchutí jaho

Psala se středa 16. června a sedm statečných studentů z našeho gymnázia se vypravilo na dobrodružnou expedici po Krkonoších v rámci programu DofE. Ten je založen na plnění cílů ve třech oblastech, kterými jsou pohyb, sport a dobrovolnictví, a má taktéž tři úrovně. Bronzovou, stříbrnou a zlatou. Přičemž na závěr se ještě absolvuje týmová expedice v přírodě s cílem seberozvoje. Sešli jsme se po výuce na vlakovém nádraži a naše parta ve složení Tereza Macháčková (3. B), Ema Landová (1. B), Julie Říhová(1. B), Kristýna Kohoutová (4V), Klára Hájková (4V), Marek Niederle (1. B) a Jakub Sechovský (1.B) vyrazila na cestu směr Harrachov a poté do kopců Krkonoš. Jako hlavní náplň celé expedice jsme si vybrali vděčnost, a abychom tohoto docílili, tak jsme mimo jiné spolu po nějakou dobu nemluvili, šli poslepu, dokonce i bez bot a psali si deník na vděčnost, který popisuje věci naplňující nás vděčností.

Tyto dva dny v Krkonoších nám daly do života nesčetně zkušeností, historek a i to, že koupit si košík jahod a táhnout jej z Tanvaldu až na Dvoračky doopravdy stojí za to, i když kvůli tomu dobíháte autobus. Jelikož jsme expedici úspěšně zvládli, tak  většinu z nás už čeká jen dokončení aktivit a pak bronzová ceremonie. Všem lidem, kteří by taky chtěli zažít něco podobného, doporučujeme, jděte do toho a zapojte se příští rok také do DofE.

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Celostátní Eurorebus netradičně online

Ve středu 16. června 2021 se konalo Celostátní finále 26. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus. Poprvé v historii proběhlo distanční formou, kdy účastníci vyplňovali test online, podobně jako v případě Elektronických kol. Do finále se probojovalo 270 nejúspěšnějších školních tříd z internetové fáze soutěže.

I přes letošní skromnější účast studentů a tříd našeho gymnázia si postup do něj vybojovaly čtyři třídy: tercie, kvarta, oktáva a 1. A. Místo obvyklé cesty do Prahy se jejich zástupci sešli v učebně P3, aby se s vervou pustili do řešení záludného testu.

Nejlepších výsledků jsme dosáhli v kategorii ZŠ02, kde reprezentanti tercie Filip Černý, Vojtěch Janáček a Ondřej Menzel v tvrdé konkurenci 85 tříd obsadili 9. místo. Jen o 2 stupínky za nimi na 11. místě skončilo družstvo kvarty.

Všichni účastníci se také zasloužili o sedmé místo naší školy v boji o putovní Pohár soutěže Eurorebus. Bližší informace a výsledkové listiny najdete na www.eurorebus.cz.

Gratuluji finalistům a všem účastníkům letošního nelehkého ročníku děkuji za účast!

RNDr. Jana Hrnčířová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Skvělé úspěchy našich mladých chemiků

V dubnu proběhla krajská kola chemické olympiády a my můžeme s potěšením konstatovat, že naši mladí chemici doma nezaháleli a na soutěžním poli se rozhodně neztratili. Na pomyslné stupně vítězů v kategorii C se dostal Filip Kmínek (sexta), který obsadil 2. místo,  dalšími účastníky v této kategorii byli Vojtěch Šír (sexta), který skončil na 4. místě a Matěj Vogel (sexta) na 6. místě v Libereckém kraji. Výborně pánové, jen tak dál!

Naší nejmladší účastnicí byla Adéla Šeflová z tercie, která s chemií teprve začíná, a o to cennější je její umístění, kdy ve své kategorii D vybojovala příčku nejvyšší – 1. místo. Blahopřejeme!

Všem účastníkům chemické olympiády gratulujeme, děkujeme za perfektní reprezentaci školy a přejeme spoustu dalších podobných úspěchů i v nadcházejících ročnících.

Tým chemiků GFXŠ

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Úřední hodiny pro podání zápisového lístku nebo odvolání proti rozhodnutí

Po, Út, Čt     8 - 16 hodin

St                8 - 15:30 hodin

Pá                8 - 14 hodin

Rubrika »Aktuality«

Markéta Tučková

Archiv všech aktualit