Aktuality

Naši mladší angličtináři jsou nejlepší v okrese

Pátek 14. února se v DDM Větrník nesl v duchu angličtiny. Probíhalo zde totiž okresní kolo konverzační soutěže v angličtině v kategoriích IB (prima a sekunda) a IIB (tercie a kvarta). Porota složená ze zkušených vyučujících tří libereckých gymnázií neměla snadnou práci, protože zvláště výkony v ústní části byly všechny na velmi vysoké úrovni a rozhodovaly většinou jen maličkosti.

I přes velkou konkurenci ale můžeme poblahopřát k nejlepším výsledkům právě studentům naší školy. V obou kategoriích totiž uspěli: Lucie Faitová z kvarty a Adina Bursová ze sekundy své kategorie vyhrály, Šimon Frontz ze sekundy se k děvčatům přidal s pomyslnou stříbrnou medailí v kategorii IB a Eliška Šoljaková obsadila neoblíbenou bramborovou 4. příčku v kategorii IIB.

Všem čtyřem reprezentantům naší školy patří naše velká gratulace a obdiv za jejich výkony a Lucce Faitové přejeme úspěch i v březnovém krajském kole!

Mgr. Štěpánka Fantová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Florbalistky postupují do okresního finále

V úterý 11. 2. 2020 začaly florbalové turnaje středních škol. Jako první naše gymnázium reprezentovaly dívky. Jejich soupeřkami se postupně staly hráčky ze Střední zdravotnické školy, Střední školy gastronomie a služeb a Obchodní akademie. Naše holky soupeřkám nedaly šanci! Postupně vyhrály 4:0, 6:0 a 5:0! Holky podaly v každém zápase perfektní výkon a za zmínku stojí rozhodně 3 čistá konta Anežky Rajtarové. Všem dívkám děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v okresním finále, které se uskuteční 27. 2. 2020.

Tým GFXŠ: Veronika Koňasová, Hana Marková, Anežka Rajterová (všechny 1. A), Markéta Lenfeldová, Barbora Andrlová (obě 2. A), Denisa Ulrychová, Natálie Lipnická, Kristýna Toušková (všechny 3. A) a Pavlína Perglová (4. B)

Mgr. Klára Leierová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Biologická olympiáda

Biologická olympiáda kategorie A se letos nese v duchu „Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte“. Školního kola se nezaleklo šest odvážných studentů z 3. a 4. B. Hrdinně a jednoznačně zvítězil Filip Cesar (3. B). Druhé místo získala stálice biologických olympiád Benjamin Rom (4. B), těsně následován Terezou Kvapilovou z téže třídy. Všem výše uvedeným blahopřejeme. Biologii zdar!

Mgr. Adam Lysičan

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Okresní kole Soutěže v německém jazyce

V úterý  4. 2. 2020 se v DDM Větrník konalo okresní kolo Soutěže v německém jazyce. Naši žáci soutěžili ve dvou kategoriích. V kategorii IIB, do které patří žáci nižšího gymnázia, a v kategorii IIIA, do které patří žáci vyššího gymnázia. V obou kategoriích jsme měli četné zastoupení. Sice naši borci nezískali zlato, ale v každé kategorii vychytali další tři místa. Kategorie IIB: 2. místo Lucie Velová (kvarta), 3. místo Kristýna Kohoutová (tercie) a 4. místo Ondřej Pacák (tercie). V kategorii IIIA si 2. místo vybojoval Alex Chudoba (3. B), 3. místo David Ficek (3. A) a 4. místo Felix Schön (1. A). Lucka a Alex nás budou reprezentovat v krajském kole.

Wir drücken euch Beiden die Daumen!

Mgr. Renata Šípová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

FX chodí do divadla

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Medaile z fyzikální olympiády

V měsíci lednu proběhla některá kola fyzikální olympiády. V krajském kole kategorie A s vysokým počtem bodů zvítězil Jaroslav Hořák ze 4. B a postupuje do celostátního kola, Ondřej Chwiedziuk ze septimy se umístil na krásném 3. místě. V okresním kole kategorie F nás reprezentovali žáci tercie, kteří neponechali nic náhodě. Lukáš Maier s plným počtem bodů vyhrál zlato a Klára Hájková získala nádherné stříbro. Všem úspěšným fyzikům gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci školy.

Mgr. Ivana Buchalová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Republikové finále v plavání

Po vítězství v krajském kole vyjeli naši plavci na republikové finále, které se konalo v Jindřichově Hradci v pondělí 27. 1. 2020. Dvě šestičlenná družstva - dívky, chlapce zastupovali tito studenti: Krejzarová, Trávníčková, Topinková, Barthová, Pavlasová, Fraňková, Krejza, Černý, Šedivý, Kubíček, Pavlů, Gajdoš.

I když z fotografie to nevypadá na závody v plavání, opravdu jsme reprezentovali v plaveckých disciplínách - kraul, znak, motýlek, prsa. Děvčata vybojovala 9. místo, chlapci 11. místo.

Díky všem zúčastněným, kteří umí nejen plavat, ale také moc hezky zpívají. Dlouhá cesta tím příjemně a velmi rychle utekla.

Mgr. Zuzana Reinišová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Návštěva u soudu

28. ledna 2020 se žáci 4N zúčastnili dvou soudních jednání u libereckého soudu. Díky laskavosti paní soudkyně se tak mohli na vlastní oči přesvědčit, jak takové soudní líčení vypadá. Oběma obžalovaným (a následně odsouzeným) jistě přejí šťastný návrat do běžného života.

Mgr. Jiří Jirovský

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Veleúspěch v oblasti IT

V úterý 28. 1. zvítězil Ondřej Chwiedziuk  (7V) v krajském kole Bobříka informatiky v kategorii Senior a současně získal bronz v celé republice. Blahopřejeme!

Výsledkové listiny naleznete zde.

Mgr. Vítězslav Pěnička

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

První místo v okresním kole OČJ je naše

Dne 22. ledna 2020 se v budově Krajského úřadu v Liberci konalo okresní kolo soutěže Olympiáda v českém jazyce. Studentka naší školy Natálie Adamcová (6V) zvítězila ve II. kategorii a postoupila do krajského kola, které se koná 1. dubna 2020. Blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

PaedDr. Markéta Havrdová

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit